تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير شوراي مرکزي زکات کشور در سمنان:
وصول 200 ميليارد تومان زکات در کشور از ابتداي سال تاکنون

سرويس خبر:
دبير شوراي مرکزي زکات کشور در جلسه کارگروه سبز خزري که با حضور مشاور معاون مشارکت هاي مردمي کميته امداد، معاونان مشارکتهاي مردمي استانهاي گيلان، مازندران، گلستان، سمنان، زنجان و خراسان شمالي ونيز مسئولان زکات در سالن جلسات کميته امداد استان سمنان تشکيل شد هدف از تشکيل اين کارگروه را ارزيابي عملکرد، تبادل اطلاعات تجربيات و همفکري براي انجام امور اجرايي ظرفيت زکات عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني کميته امداد استان سمنان، حسين نبي لو با بيان اينکه با تلاش و همت استانهاي کشور تا کنون 200 ميليارد تومان زکات جمع آوري شده است خاطر نشان کرد اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 100 درصدي برخوردار است.
نبي از استان گلستان به عنوان استاني که تا کنون 21 ميليارد تومان زکات جمع آوري کرده به عنوان استان برتر کشور و از بقيه استانها به جز سه استان نيز به عنوان استانهايي که از برنامه خود جلوتر هستند ياد کرد. وي گفت استان سمنان نيز تا کنون 10 ميليارد تومان زکات وصول کرده که اين موفقيت به خاطر تدين و اعتماد مردم به اين نهاد، اثرگذاري مصرف زکات و هماهنگي و همراهي رسانه ها چون صدا و سيما و خبرگزاريها در امر تبليغ با اين نهاد در استان بوده است.
دبير شوراي مرکزي زکات کشور پيش بيني جمع آوري زکات در کشور را بر اساس برنامه ريزي شعار امسال مقام معظم رهبري تا سقف 350 ميليارد تومان اعلام کرد.
نبي لو سهم تشويقي دولت درامر زکات جمع آوري شده را 100 مليارد تومان اعلام کرد و اظهار اميدواري کرد با توجه قول مساعد دکتر نوبخت معاون راهبردي رئيس جمهور و سخنگوي دولت که عضو شوراي مرکزي زکات است اين مهم تحقق يابد.
دبير شوراي مرکزي زکات کشور، زکات جمع آوري شده سال گذشته را 300 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود از اين مبلغ 110 ميليارد تومان در امور فقرا و 190ميليارد تومان براي 5 هزار و 40 پروژه عمراني عام المنفعه هزينه شده است.
وي گفت در راستاي برنامه هاي فرهنگي زکات، امسال آموزش تخصصي 14 هزار مبلغ زکات که غالبا تبليغات چهره به چهره خواهند داشت و استفاده از ارباب جرايد و نخبگان دانشگاهي در برنامه اين دبيرخانه قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان