تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رحلت آيت الله شيخ محمدتقي نصيري

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
آيت الله شيخ محمدتقي نصيري از چهره هاي انقلابي، علمي، حوزوي سمنان و پدر شهيد محمدصادق نصيري پنجشنبه شب گذشته در تهران درگذشت.
آيت الله شيخ محمدتقي نصيري صبح روز پنجشنبه گذشته به کما رفت و در بخش آي. سي. يو. بيمارستان خاتم الانبياي تهران بستري شد و حوالي ساعت 23 همان روز دارفاني را وداع گفت.
وي که از شاگردان امام خميني(ره) بنيانگذار انقلاب اسلامي بود، سال 1310 در سمنان متولد شد و پس از کسب فيض از درس و بحث استادان حوزوي در قم و مشهد به سمنان بازگشت.
وي سالها مدير حوزه علميه سمنان بود و حضور عالمان بزرگ در اين شهر يکي از برکات حضور آيت الله نصيري در سمنان بود.
شيخ نصيري در دوران تحصيل حوزوي اش از محضر استاداني همانند علامه محمدصالح حائري سمناني، ملا غلامحسين هراتي، آيات اديب نيشابوري و ميرزا هاشم قزويني، مراجع عظام بروجردي، سيد محمدرضا گلپايگاني، سيد محمد محقق داماد و امام خميني(ره) بهره برد و خود نيز شاگردان و طلاب تاثيرگذاري تربيت کرد.
آيت الله نصيري مدتها از مشکل کليوي رنج مي برد.

پيام مشترک نماينده ولي فقيه و استاندار سمنان به مناسبت رحلت آيت الله شيخ محمدتقي نصيري

بدنبال رحلت آيت الله شيخ محمدتقي نصيري از علماي سمنان نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان و استاندار سمنان با صدور پيامي ضمن تسليت رحلت اين استاد و مدير قبلي حوزه علميه سمنان يکشنبه آينده را در شهرستان سمنان عزاي عمومي اعلام کردند.
حجت الاسلام والمسلمين ' سيدمحمد شاهچراغي'  و ' محمد وکيلي'  در اين پيام که روز جمعه در اختيار ايرنا قرار گرفت افزودند: رحلت عالم بزرگوار و مدير حوزه علميه سمنان مرحوم آيت الله شيخ محمد تقي نصيري که عمر شريف و پربرکت خود را در ترويج علم و نشر احکام نوراني اسلام و سيره امامان معصوم (ع) ، حفظ آرمانهاي اصيل انقلاب اسلامي و خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم سپري کرد را به محضر شريف مقام معظم رهبري ، آحاد مردم متدين و مذهبي استان به ويژه مردم انقلابي سمنان، علما و روحانيت معظم، شاگردان و دوستداران ايشان، بيت مکرم و فرزندان عزيزان تسليت و تعزيت عرض مي کنيم.
امام جمعه و استاندار سمنان در اين پيام تاکيد کرد: بي شک فقدان آن عالم روحاني جليل القدر که از محضر امام راحل (ره) کسب فيض نموده و از چهره هاي انقلابي، علمي و حوزوي بودند ثلمه جبران ناپذيري براي جامعه اسلامي محسوب مي شود.
در اين پيام اعلام شده است: همزمان با مراسم تشييع پيکر مطهر آن عالم بزرگوار در روز يکشنبه آينده در شهرستان سمنان عزاي عمومي اعلام مي شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان