تاریخ 1393/05/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري آيين معارفه مدير کل جديد کتابخانه هاي عمومي استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
طي آييني با حضور مديران نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور و معاون سياسي استاندار سمنان و جمعي از مديران استان، مدير کل جديد کتابخانه هاي عمومي استان سمنان معرفي شد. در اين آيين ضمن تجليل از زحمات اميرعلي عموزاده مديرکل پيشين، علي رضا شاه حسيني بعنوان مدير کل جديد کتابخانه هاي عمومي استان معرفي شد. همچنين در اين مراسم عموزاده مديرکل پيشين کتابخانه هاي استان به ارايه گزارشي از عملکرد 20 ماهه دوران مديريت خود در اين اداره کل پرداخت.
اميرعلي عموزاده گفت: تعداد کتابخانه هاي اين استان از سال 91 تا اواخر 92از 49 باب به 67 باب افزايش يافت.
مديرکل حوزه دبيرکل نهادکتابخانه هاي عمومي کشور در اين آيين گفت: اجرايي شدن تخصيص نيم درصد از درآمد شهرداريها از عوارض به نهاد کتابخانه هاي عمومي در سراسر کشور تحول در حوزه فرهنگ را به دنبال دارد.
محمد بهرامي افزود: تزريق اين اعتبار که در قانون مورد تاکيد است، مي تواند در بخش کتاب و کتابخواني در جامعه نقش سازنده داشته باشد.
وي خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه هاي عمومي نقش اصلي در ارتقاي جايگاه مطالعه در کشور را دارد و مطالعه نيز اصلي ترين عنصر در برنامه ريزي فرهنگي و پژوهشي است. وي با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ از سوي مقام معظم رهبري، نهاد کتابخانه هاي عمومي را يکي از بخشهاي تاثيرگذار در اجرايي کردن منويات رهبري و تحقق اهداف فرهنگي نظام جمهوري اسلامي دانست. وي متوسط تحقق تخصيص نيم درصد از درآمد شهرداريهاي استان سمنان به کتابخانه را 29 درصد اعلام و تصريح کرد: اين سهم از سال 83 تا 92 از سوي شهرداريهاي مختلف در اين استان 68 ميليارد ريال برآورد مي شود.
مديرکل حوزه دبيرکل نهادکتابخانه هاي عمومي کشور با اشاره به تخصيص 19 ميليارد ريال از اين سهم به کتابخانه ها در اين مدت از سوي شهرداريهاي استان سمنان، افزود: سهم امسال کتابخانه ها از درآمد شهرداريها در اين استان، بين 15 تا 20 ميليارد ريال برآورد مي شود که شهرداران بايد براي تخصيص آن اهتمام داشته باشند.
محمد صارمي زاده معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان نيز در اين آيين سمنان را خطه خردمندي و دانش ورزي خواند و کار فرهنگي را سرمايه گذاري بلند مدت عنوان کرد و گفت: از دوره دانش آموزي بايد افراد به مطالعه عادت داده شوند.
مديرکل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان نيز با اشاره به اهميت فرهنگ مکتوب با وجود اينترنت و راه هاي نوين دانش اندوزي، گفت: با وجود ابزارهاي فناوريهاي نوين، مطالعه کتاب همچنان لذتبخش ترين نوع مطالعه است.
عليرضا شاه حسيني با اشاره به وضعيت مطلوب مطالعه و کتابخانه در استان سمنان، تجهيز کتابخانه هاي به منابع جديد، ايجاد مرکز اسناد علمي و مرکز اطلاعات و منابع علمي در مرکز استان، ايجاد زمينه براي استفاده از کتابخانه هاي تخصصي دستگاه هاي اجرايي و ... را از برنامه هاي خود در اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان