تاریخ 1393/05/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
افزايش سقف برداشت از خودپردازها

مديرکل فن آوري اطلاعات بانک مرکزي از احتمال تصميم گيري براي تغيير سقف برداشت از خودپردازها تا هفته آينده خبر داد. در حالي بانک مرکزي تا چند روز آينده در مورد ميزان افزايش سقف برداشت روزانه از خودپردازها از 200 هزار تومان به طور رسمي تصميم گيري خواهد کرد که تعدادي از بانک ها از چند ماه پيش اين رقم را افزايش داده بودند.  
اين در حالي است که در نيمه دوم سال گذشته برخي بانک ها از جمله بانک توسعه صادرات و در اواخر سال نيز بانک ملي ميزان برداشت روزانه از دستگاه هاي خودپرداز خود را افزايش داده بودند. همچنين در سال جاري نيز بانک سينا اعلام کرد که امکان دريافت بيش از 200 هزار تومان با کارت هاي اين بانک و از خودپردازهاي آن فراهم شده است. در عين حال برخي خبرها بيانگر اين است که در تعدادي ديگر از بانک ها نيز به طرق ديگر چنين امکاني وجود دارد.
 بانک هاي مورد نظر در حالي افزايش سقف برداشت از خودپردازهاي خود را بر اساس يک تصميم داخلي و به دليل تقاضاي مشتريان با توجه به افزايش تورم و ثابت ماندن رقم قابل برداشت عنوان کردند که بانک مرکزي در واکنش به اين موضوع اعلام کرد که اين اقدام غير قانوني بوده و اين بانک هيچ مجوزي در اين رابطه صادر نکرده است.
اما مديرکل فنآوري اطلاعات بانک مرکزي با اشاره به انجام بررسي ها براي تغيير سقف برداشت از خودپرداز بانک ها به ايسنا اعلام کرد که تا هفته آينده در اين مورد تصميم گيري خواهد شد. 
حکيمي همچنين در مورد برخي اظهارات مبني بر اينکه براي گسترش خدمات الکترونيک و افزايش امنيت بايد ميزان قابل برداشت کنوني نيز کاهش يابد، گفت: کمتر شدن رقم قابل برداشت از 200 هزار تومان موجود بي معناست و بحث در مورد اين خواهد بود که چه مبلغي بر ميزان فعلي اضافه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان