تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دارايي آمار دقيقي از عوارض اخذ شده از شرکت سيمان در اختيار ما قرار نمي دهد

شاهرود خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
شهردار بسطام در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه در مهر ماه سال جاري همايش گردشگري شهر بسطام برگزار خواهد شد; افزود: شهرداري با همکاري دانشگاه جامع علمي کاربردي طرح شهر گردشگري را در دست اجرا دارد و به زودي بازديد از اين شهر براي تهيه و تدوين اين طرح نيز انجام خواهد شد.
يعقوبيان پروژه ساخت ميدان ميوه و تره بار شاهوار بسطام را يک پروژه مشارکتي با خريداران و توزيع کنندگان عمده محصولات کشاورزي منطقه دانست و خاطر نشان کرد: سهم مشارکت شهرداري در اين پروژه 35 درصد بوده و از 14 غرفه احداثي در اين مجموعه ي هشت هکتاري، سه غرفه متعلق به شهرداري و 11 غرفه متعلق به آنان است.
وي مشارکت بخش خصوصي در اجراي پروژه هاي شهرداري را پيشرفتي مناسب در زمينه افزايش درآمد و کاهش هزينه ها معرفي کرد و اذعان داشت: 15 هکتار از اراضي پارک جنگلي چغولگير بسطام براي ساخت مجموعه  تفريحي شامل سوئيت، رستوران سنتي، مجموعه ورزشي پيست اسب سواري، پينت بال و پيست هاي موتورسواري و دوچرخه سواري در اختيار پيمان کار قرار گرفته که اين طرح تاکنون 30 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و تا دو سال آينده به بهره برداري کامل خواهد رسيد.
يعقوبيان با اشاره به اينکه مجموعه تفريحي کهکشان از فروردين سال گذشته آغاز به کار کرده و در خرداد امسال فاز اول آن به بهره برداري رسيده است; ابراز داشت: اين مجموعه شامل يک رستوران مرکزي با زير بناي 230 متر مربع در دوطبقه است که تقريبا 130 نفر ظرفيت دارد و در طبقه دوم آن به زودي رصد تفريحي آسمان بسطام امکان پذير خواهد بود.
شهردار بسطام با بيان اين مطلب که ساخت سوئيت هاي سنتي در فاز دوم اين مجموعه تفريحي نيز به زودي آغاز خواهد شد; گفت: بهسازي منطقه تفريحي پارک سرآسياب(کورو) بسطام، تامين روشنايي مناسب و احداث پارکينگ عمومي نيز در اين منطقه در دست اجراست.
يعقوبيان به ايجاد نمايشگاه دائمي گل و گياه شهرداري بسطام با همکاري بخش خصوصي نيز اشاره نمود و افزود: اين نمايشگاه با مساحت داخلي 420 مترمربع و فضاي بيروني يک هزار و 800 مترمربع و هزينه اي بالغ بر يک ميليارد ريال راه اندازي شده که گونه هاي گياهي سازگار با منطقه را پرورش مي دهد و علاوه بر فضاي سبز شهري بسطام، قادر به تامين نياز انواع گل و درخت مردم منطقه است.
وي با يادآوري اين مطلب که اعتبار دولتي سال گذشته 70 ميليون تومان در نظر گرفته شده بود که 35 ميليون تومان تخصيص داده شد و امسال 150 ميليون تومان در نظر گرفته شده و هنوز ريالي تخصيص نيافته است; تاکيد کرد: بودجه پيش بيني شده چهار ميليارد و 300 ميليون تومان بوده و در اين راستا يک ميليارد و 50 ميليون تومان درآمد داشتيم و تقريبا 95 درصد بودجه ها به صورت عملياتي تحقق يافته است.
شهردار بسطام با اشاره به اين مطلب که از زمان مطرح و اجرايي شدن قانون ماليات بر ارزش افزوده ميزان عوارض شرکت سيمان توسط دارايي اعلام نشده است; عنوان کرد: يکي از مشکلات ما مسئله جمع آوري عوارض و تقسيم بين شهرداري هاست چون اداره دارايي آمار دقيقي از عوارض اخذ شده از واحدهاي صنفي و تجاري و شرکت سيمان و ... در اختيار ما قرار نمي دهد.
يعقوبيان با اشاره به اجراي طرح جامع حريم بسطام و تعيين پهنه اين طرح توسط مشاور در آينده نزديک ابراز داشت: با انجام اين طرح خدمات مطلوب تري به مردم منطقه ارائه خواهد شد.
يعقوبيان در پايان اظهار داشت: اگر انتقاد سازنده همراه با راهکار ارائه شود و در کنار انتقادها ظرفيت ها مدنظر قرار بگيرد، کارها اصلاح خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان