تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر:
راه اندازي مرکز آموزش و نگهداري روزانه معلولان از نيازهاي شهرستان مي باشد

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
به مناسبت هفته بهزيستي  نشست خبري رئيس اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر با خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل سالن اجتماعات اين اداره تشکيل شد.
عليرضا ايزد پور رئيس اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر ضمن تشکر از زحمات همکاران خود در مجموعه اداره بهزيستي شهرستان گفت: سازمان بهزيستي در سال 59 با پيگيري شهيد فياض بخش تشکيل گرديد و تا سال 1383 زير مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي قرار داشت که از سال 1383 به بعد زير مجموعه وزارت تعاون کار و امور اجتماعي قرار گرفت.
ما در اهداف خود 5 گروه هدف  شامل کودکان-زنان-سالمندان- بزهکاران و معلولان را تحت پوشش داريم که متناسب با موارد ارائه خدمات مي نماييم.
ما در هفته بهزيستي 2 مرکز مشاوره خانواده در شهر مهديشهر را افتتاح خواهيم کرد و کمپ ترک اعتياد نيز در حال گذراندن مراحال پاياني و کسب مجوزهاي لازم مي باشد.
عليرضا ايزدپور در ادامه گفت: طرح مراقبين با هدف مراقبت از معلولان در خانواده ها اجرايي شده است که ما به افراد آموزش ديده به ازاي ساعت کارکرد مشخص و ارائه خدمات تعريف شده به معلولان در منزل مبالغي را بابت دستمزد پرداخت نموده و بيمه نيز خواهيم کرد.
هدف از استقرار طرح مراقبين، توانبخشي مبتني بر خانواده است که معلول ها از خانواده جدا نشده و در کانون خانواده نگهداري شوند البته تا زماني که بهداشت رواني خانواده ضربه اي وارد نشود.
رئيس اداره بهزيستي شهرستان مهديشهراز کمبود بودجه هاي دولتي سخن به ميان آورده و گفت: بودجه هاي تعريف شده کفاف خدمات مناسب و در شان مددجويان و مراجعين را نخواهد داد و ما نياز به مساعدت خيرين محترم داشته تا ما را ياري نمايند.
ايزد پور از  توزيع بسته هاي حمايتي براي يکصد نفر از مددجويان بهزيستي  تا پايان ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت :اين بسته ها از سبدکالاي وعده داده شده دولت جدا بوده و تا کنون در خصوص توزيع سبد کالاي دولت خبري نمي باشد.
رئيس اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر ضمن راه اندازي مرکز آموزش و نگهداري روزانه معلولان را از ضروريات و کمبودهاي اساسي شهرستان ذکر کرد و گفت: بر اساس تقاضا هاي مردمي و نيازهاي  اين شهرستان راه اندازي مرکز آموزش و نگهداري روزانه معلولان، کلينيک مددکاري و اجتماعي و همچنين احداث مجتمع خدمات بهزيستي را ضروري دانست و هريک را از اهداف اداره بهزيستي شهرستان ذکر کرد و ابراز اميدواري کرد تا با مساعدت مسئولين استان احداث و راه اندازي آن محقق شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان