تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در جمع نونهالان تحت پوشش کميته امداد
هاشمي رفسنجاني: براي مردم غزه دعا کنيد

 جمعي از نونهالان و نوجوانان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) افطار شانزدهمين روز ماه مبارک رمضان را ميهمان آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بودند.

به گزارش(ايسنا)، رئيس مجمع تشخيص مصحلت نظام در اين ديدار، نوجوانان را آينده‌سازان مملکت خواند و با توصيه آنها به تحصيل، گفت: يکي از کارهاي ماندگار کميته امداد امام (ره)، کمک به فرزندان خانواده‌هاي بي‌بضاعت براي تحصيل است تا در آينده روي پاي خودشان، براي زندگي فردي و اجتماعي کار کنند.

وي با تبريک ميلاد امام حسن مجتبي(ع)، رشد انسان‌ها از طريق ناملايمات را داراي مصاديق زيادي در تاريخ خواند و با اشاره به روايتي از حضرت علي(ع) در نهج‌البلاغه، اظهار کرد: اين‌گونه انسان‌ها به درختاني تشبيه شده‌اند که در بيابان و در مقابل سرما و گرما مقاومت مي‌کنند و مي‌بالند.

هاشمي رفسنجاني با بيان روند تاريخي شکل‌گيري کميته امداد به دستور امام راحل، گفت: در طول اين سال‌ها خدمات ارزشمند و ارزنده‌اي براي کم کردن مشکلات نيازمندان انجام داد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاکيد بر جايگاه و ارزش انسان در بين مخلوقات خداوند، افزود: شخصيت انسان به مال، قدرت و مکنت نيست، بلکه به محتوا انساني است که در نيازمندي‌ها بيشتر نمود پيدا مي‌کند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به جناياتي که اين روزها عليه زنان و کودکان در غزه مي‌شود، اشاره کرد و يادآور شد: در ماه مبارک و در آستانه ليالي قدر براي اصلاح امور مسلمين و رهايي مسلمانان از گرفتاري‌هاي اقتصادي و سياسي، بويژه براي کودکان مظلوم غزه دعا کنيد.

بر اساس اين گزارش در آغاز اين ديدار، گروه سرودي از نوجوانان، به اجراي برنامه خود درباره لزوم کار و کوشش پرداختند و سپس انواري، سرپرست کميته امداد امام (ره)، ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي فعلي و برنامه‌هاي آينده کميته امداد امام (ره)، گفت: يکي از برنامه‌هاي کميته امداد براي اجتماعي شدن خانواده‌هاي تحت پوشش و فرزندان آنها، ديدار با مسئولان عالي رتبه نظام است.

همزمان با اذان، نماز مغرب و عشا به امامت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اقامه و بعد از آن افطار در فضايي صميمي صرف شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان