تاریخ 1393/04/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان;
درخواست وقت براي جذب اعتبارات 92 از سوي مديران قابل قبول نيست

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
  استاندار سمنان با اشاره به مقرر شدن پايان تير به عنوان آخرين مهلت جذب اعتبارات سال 92، گفت: درخواست وقت بيشتر براي جذب اين اعتبارات و يا تقاضاي ترک تشريفات از سوي مديران دستگاه هاي اجرايي پذيرفته نيست.
محمد وکيلي در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان سمنان افزود: مديران نبايد دريافت اعتبارات را به روزهاي آخر بکشانند و در مهلتي کوتاه بخواهند فشار بياورند براي گرفتن اعتبار و ترک تشريفات واگذاري پروژه زيرا در روزهاي آخر، با ترک تشريفات موافقت نمي کنم.
وي با بيان اينکه در مواردي که دو عامل منافع کارفرما و منافع پيمانکار در ميان باشد مي پذيرم، اظهار داشت: ترک تشريفاتي که با مشکلات همراه باشد موافقت نمي شود.
وکيلي با بيان اينکه منافع در ترک تشريفات احراي پروژه هاي دستگاه هاي اجرايي لحاظ مي شود، تاکيد کرد: با تقاضا و فشار مديري که يکسال نرفته مناقصه انجام دهد و ترس از بازگشت اعتباراتش دارد، موافقت نمي شود.
وي گفت:10 درصد از اعتبار سال 93 از سوي دولت ابلاغ شده است.
وي نسبت به افزايش تخصيص بودجه تا پايان سالجاري ابراز خوش بيني کرد و با تاکيد بر رفع مشکل ذي حساب هاي دستگاه هاي اجرايي در بررسي اعتبار سال 92، خواستار يکساني و به روز بودن گزارشهاي مالي دستگاه هاي اجرايي شد.
وکيلي با اشاره به معرفي سامانه ساترا (سامانه ارزيابي توسعه و رصد آمايش) در اين نشست، خواستار معرفي جامع تر اين سامانه براي مديران شد.
استاندار سمنان در خصوص نظريه پايه توسعه استان سمنان، بحث در مورد چگونگي و اولويت بندي محورهاي توسعه در اين نظريه، دستور بررسي اين موارد را به صورت کارشناسي در نشست بعدي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان سمنان داد.
مجتبي رضايي معاون برنامه ريزي استانداري سمنان نيز در اين نشست گفت: سه کميته زيربنايي، توليدي، اقتصادي و آموزشي، فرهنگي و اجتماعي و بهداشت و سلامت و امنيت به منظور بررسي دقيق تر نظريه پايه توسعه استان سمنان تشکيل شده است.
عليرضا رحمت نيا معاون امور آمايش و توسعه منطقه اي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري نيز در اين نشست توضيحاتي در خصوص کارکرد و وظايف دستگاه هاي اجرايي در تکميل و مشارکت در سامانه ارزيابي توسعه و رصد آمايش (ساترا) ارايه داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان