تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با مشارکت 10 هزار نفر صورت گرفت;
برگزاري رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي در راه هاي استان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي با رمز ' يا علي ابن موسي الرضا (ع)  و با مشارکت قريب 10 هزار نفر در راه هاي استان سمنان برگزار شد.  
مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان در مراسم آغاز اين رزمايش گفت: اين رزمايش با همکاري 40 دستگاه اجرايي در طول راه هاي استان سمنان از ساعت هشت صبح تا 18 عصر در اين استان اجرا شد. 
داود سعدي با بيان اين که دستگاه هاي نظير پليس راه ، اورژانس، هلال احمر، راه و ترابري، دانشگاه علوم پزشکي و... در اجراي اين رزمايش همکاري داشتند، افزود: نيروهاي شرکت کننده در اين رزمايش در بيش از 40 نقطه پرحادثه در راه هاي اين استان مستقر و فعاليت داشتند.  
وي گفت: تيم هاي مستقر در راه هاي اين استان در اين رزمايش نسبت به امور کنترلي و نيز آموزشي براي رانندگان و خودروهاي عبوري فعاليت کردند.  
سعدي گفت: پليس راه با رانندگاني که تخلفات حادثه زا انجام دهند برخورد مي کند و عوامل کنترلي را در راه هاي اين استان اجرايي مي کند تا شاهد روز بدون حادثه در اين محورها باشيم.  
سعدي گستردگي و حضور و مشارکت وسيع دستگاه هاي مرتبط را از ويژگي هاي رزمايش روز بدون حادثه در استان سمنان خواند و گفت: اين رزمايش امسال در وسعت و عملکرد بهتري در حال برگزاري است. 
رييس پليس راه استان سمنان نيز گفت: براي برگزاري اين رزمايش پليس راه تعداد نيروها و کانکس هاي مستقر در راه هاي اين استان را افزايش داده است.  
سرهنگ عليرضا رضوي خبير با توجه به شرايط جوي به رانندگان توصيه کرد ضمن رعايت قوانين و مقررات و بستن کمربند ايمني، در عبور از راه هاي استان سمنان با احتياط رفت و آمد کنند.  
معاون پشتيباني و توسعه منابع انساني استانداري سمنان هم در اين مراسم با تاکيد بر ارتقاي فرهنگ ترافيکي گفت: روزانه به طور متوسط 1/5 نفر بر اثر حوادث جاده اي در محورهاي اين استان جان خود را از دست مي دهند.  
يزدان عرب حسن آبادي افزود: تلفات جاده اي در ايران بسيار بالاست و متاسفانه بر اثر اين حوادث سرمايه هاي عظيم انساني از دست مي رود.  
وي گفت: در استان سمنان سالانه قريب 500 نفر جان خود را از دست مي دهند و چند برابر اين تعداد مجروح مي شوند.  
معاون استاندار سمنان بر ضرورت فرهنگ سازي و نيز حذف نقاط حادثه ساز در راه هاي استان سمنان به عنوان محور فعاليت ها براي کاهش حوادث رانندگي و تلفات انساني تاکيد کرد.  
فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان نيز در اين مراسم با تاکيد بر بهسازي راه هاي کشور براي کاهش حوادث گفت: جاده ها به اندازه خودروها که دچار تغييرات شده تغيير و اصلاح نشده است. 
سردار علي استاد حسيني گفت: چين با يک ميليارد و 250 ميليون نفر جمعيت به اندازه ايران با بيش از 70 ميليون نفر جمعيت خودرو دارد.  
در اين مراسم که جمعي از مسوولان استان سمنان حضور داشتند همچنين از تمبر يادبود روز بدون حوادث ترافيکي در استان سمنان رونمايي شد.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان