تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس کل گمرک ايران خبر داد:
وصول47 هزار ميليارد ريال از درآمد هاي گمرک در هفت ماهه امسال

طي 7 ماه امسال مجموع حقوق ورودي وصول شده گمرک ايران به مرکز 47 هزار ميليارد ريال رسيد.  
به گزارش ايسنا، عباس معمارنژاد در يک نشست خبري با بيان اين مطلب افزود: از اين ميزان 35 هزار ميليارد ريال نقدي و12 هزار ميليارد ريال ضمانت نامه اخذ شده از واحد هاي توليدي بوده است.  
وي از تدوين نقشه راه گمرک خبر داد و گفت: گمرک ايران در دوران گذار از گمرک سنتي به گمرک نوين است و براين اساس به نقشه ي راه نياز دارد که فاز اول کار را که طراحي مفهومي گمرک نوين است، از 10 روز آينده آغاز مي کنيم و ظرف مدت هشت ماه اين نقشه را تدوين خواهيم کرد.  
معمارنژاد هم چنين به تدوين بسته ي سياستي پيشگيري و مبارزه با قاچاق کالا در سال جاري اشاره کرد و افزود: تکاليف و وظايف دستگاه هاي مربوطه به ويژه گمرکات اجرايي در اين بسته ديده شده است.  
رييس کل گمرک ايران در ادامه بر ضرورت دستيابي به گمرک نوين تاکيد کرد و گفت: گمرک نوين چند ويژگي اصلي دارد و در صدد هستيم از شيوه هاي نوين مديريتي در آن استفاده کنيم که دو نمونه از شيوه هاي نوين مديريتي، مديريت خطر يا ريسک و حسابرسي پس از ترخيص است. 
معمارنژاد با بيان اين که با روش هاي سنتي تجارت قرن 21 نمي توان مديريت کرد، سه نوع فن آوري مورد استفاده در گمرک نوين را مورد اشاره قرار داد و گفت: در فن آوري هاي نوين گمرکي استفاده از اطلاعات و ارتباطات (آي.سي.تي)، فن آوري پرتونگاري در قالب ايکس ري و گاماري و فن آوري هاي کنترلي نظير کنترل از راه دور و دوربين مدار بسته مورد توجه جدي قرار دارد.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان