تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عضو شوراي عالي مسکن تشريح کرد:
چگونگي اجراي مسکن مهر ملکي

عضو شوراي عالي مسکن با اشاره به نظر وزير راه و شهرسازي مبني بر اجراي مسکن مهر در سال 91 به اين شيوه، اظهار کرد: به نظر نمي رسد قيمت مسکن تا پايان سال تغيير  کند.  
مقداد همتي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که درباره سهميه مسکن مهر سال 91 در شوراي عالي مسکن صحبتي نشد، تصريح کرد: مسکن مهر ملکي يکي از شيوه هاي ساخت مسکن مهر است به صورتي که فرد مالک زمين است و با دريافت تسهيلات از دولت، واحدها را ساخته و خودش متقاضي واجد شرايط پيدا مي کند.  
همتي با اشاره به اين که نظر وزير بيشتر اين است که در سال 91 مسکن مهر بيشتر به شيوه ملکي ساخته شود، گفت: اعلام مي کنم هر کس داراي زمين در محدوده شهر است و پروانه ساخت دارد، مي تواند اقدام به ساخت مسکن مهر ملکي کند.  
وي با تاکيد بر اين که براي ساخت مسکن مهر ملکي به سند قابل رهن در بانک و پروانه ساخت نياز است، افزود:  دولت به افرادي که اقدام به ساخت مسکن مهر ملکي کنند تضمين خريد نمي دهد بلکه خود افراد بايد متقاضي واجد شرايط پيدا کنند. اين عضو شوراي عالي مسکن در ادامه در پاشخ به اين سوال که آيا درست است که قيمت ها رقابتي تعيين مي شود؟ تصريح کرد: چيزي به اسم قيمت رقابتي نداريم. 
وي با بيان  اين که در مسکن مهر ملکي در اشل 10 تا 20 واحد کاري به قيمت نداريم، درباره ساخت مسکن مهر ملکي در اشل انبوه اظهار کرد: اگر تعداد واحدها در قيمت زمين و مسکن در بازار تاثير بگذارد، محدوديت قيمت خواهيم داشت به عنوان مثال در صورتي که تسهيلات مي دهيم که ملک با قيمت محدود به مردم واگذار شود. وي در ادامه در پيش بيني وضعيت قيمت مسکن تا پايان سال آينده خاطرنشان کرد: در استان تهران که تاثيرگذارترين بازار در بخش مسکن را دارد تا دهه فجر 15 هزار واحد مسکوني قابل اسکان را به مردم تحويل مي دهيم و در اين زمينه مشکلي نداريم بنابراين قيمت مسکن تا پايان سال تغييري نمي کند.  
همتي در ادامه درباره جلسه شوراي عالي مسکن که شنبه گذشته پس از چهار ماه برگزار شد، اظهار کرد: وزير راه و شهرسازي ارائه اطلاعات از شوراي عالي مسکن را ممنوع و اعلام کرد که اطلاعات اين جلسه بدون هماهنگي به جايي داده نشود کرده است و روابط عمومي نهاد رياست جمهوري مسوول ارائه اطلاعات اين جلسه است.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان