تاریخ 1390/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
براي نخستين بار در استان;
يادواره 101 شهيد روحاني برگزار مي شود

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
براي نخستين بار در استان، يادواره 101 شهيد روحاني پنجشنبه برگزار مي شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج از سمنان، مسئول نمايندگي ولي فقيه سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: يکي از برکات انقلاب شجره طيبه بسيج بود.
حجت الاسلام والمسلمين جعفر رعايتي افزود: يکي از موثرترين اقشاري که در ايجاد انقلاب نقش موثري داشته و هميشه در صحنه حضور داشته روحانيت و علماي بزرگ اسلام بوده اند و يکي از اقشاري که در طول دفاع مقدس نقش داشته روحانيت و علماي اسلام بودند.
وي بيان داشت: روحانيت همان طور که در حوادث انقلاب موثر بودند در بقاي انقلاب هم نقش دارند. مسئول نمايندگي ولي فقيه سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، در عصر غيبت روحانيون آگاه، فداکار و مبارز پرچمداران اين خط اند، هر جا که تکليف ايجاب کند در جبهه اداي وظيفه حاضرند.
دبير کنگره شهداي روحاني استان سمنان خاطرنشان کرد: شجره نامه شهيدان روحاني به عمق تاريخ سرخ تشييع برمي گردد و بايد ريشه هاي اين شجره طيبه همواره در چشمه سار تکريم و احياگري باشد.
وي با بيان اين که بدون حضور روحانيت انقلاب عمق پيدا نمي کند، اظهار داشت: تشکيل کانون هاي انحرافي از اهداف مهم صهيونيسم است تا بدين طريق مردم را از تبعيت روحانيت ولايت فقيه بازدارد و به زير پرچم شياطين بکشاند. مسئول نمايندگي ولي فقيه سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: روحانيت در حق طلبي، ظلم ستيزي و تعالي کشور گام هاي حياتي برداشته و در مقابل دشمنان همواره ايستادگي کرده و بر اساس همين کارکردها همواره روحانيت را با ارزش ترين قشر جامعه معرفي شده است.
حجت الاسلام والمسلمين رعايتي، آمار شهداي روحاني در استان را به تفکيک شهرستان ها در شاهرود 53، دامغان 23، گرمسار 4، سمنان 12، مهديشهر 9 شهيد اعلام کرد.
وي بيان داشت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، جمع آوري حفظ و آثار شهداي روحاني، آشنا نمودن آحاد جامعه به خصوص جوانان که انقلاب و جنگ را نديده اند با فرهنگ ايثار و شهادت،  تکريم از خانواده هاي شهداي روحاني تجليل از جانبازان از اهداف برپايي اين يادواره است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان