تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در صورت تاخير دولت بايد لايحه چند دوازدهم بودجه را ارائه بدهد

سرويس اقتصادي:
با توجه به اين که امسال هم حجت الاسلام محمدرضا ميرتاج الديني معاون پارلماني رياست جمهوري و هم رحيم ممبيني معاون بودجه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در گفت وگوهاي خود با رسانه هاي کشور اعلام کردند امسال لايحه بودجه سال 91 به موقع به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي گردد. اما باز هم برخي از نمايندگان مجلس از جمله عباسعلي نورا عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با توجه به شواهد و قرائن موجود و نيز زمان کم باقي مانده تا موعد مقرر قانوني يعني 15 آذر ماه  نگران هستند لايحه پيشنهادي دولت براي بودجه سال آينده به موقع تقديم مجلس نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاري مجلس اين عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با اين خبرگزاري ضمن بعيد دانستن تحويل به موقع لايحه بودجه سال 91 به مجلس اظهار داشت: اميدوارم که دولت تا 15 آذر ماه نسبت به ابلاغ بودجه به مجلس اقدام نمايد چون تاخير در ابلاغ بودجه به مجلس مي تواند تبعات جبران ناپذيري را متوجه دولت، ملت و مجلس نمايد.
اين عضو کميسيون تلفيق مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات اعضاي کميسيون تلفيق در صورت تاخير در ارائه به موقع لايحه بودجه سال آينده افزود: 50 نفر عضو کميسيون تلفيق از اين تاخير ضربه ديده و دچار چالش جدي مي شوند. اين در زماني است که با تاخير در ابلاغ بودجه به مجلس نمايندگان ناچارا سه دوازدهم و چهار دوازدهم را تصويب نمايد که واقعا با چالش جديد درگير خواهد شد و اين موضوع اصلا به صلاح نيست.
کاظم فرهمند عضو هيات رئيسه کميسيون کشاورزي و منابع طبيعي مجلس شوراي  اسلامي هم در گفت وگو با هيمن خبرگزاري اعلام کرد: اگر لايحه بودجه سال 91 مانند سال گذشته با تاخير به مجلس ارائه شود، به طور قطع تا پيش از عيد تصويب و بررسي نخواهد شد زيرا فرصت رسيدگي لايحه بودجه امسال بسيار محدود است چون امسال سال پاياني مجلس هشتم است و فرصت رسيدگي به لايحه بودجه 91 بسيار محدود خواهد بود. اين نماينده مجلس در ادامه با  بيان اين که در پايان سال نمايندگان درگير مسائل انتخاباتي هستند، تاکيد کرد: ضرورت دارد که امسال دولت مطابق قانون لايحه بودجه 91 را به ملجس ارائه کند تا در فرصت مناسب بررسي و تصويب شود اما اگر با تاخير ارائه شود، مجلس نمي تواند دقت لازم را در تصويب بودجه داشته باشد.
همچنين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به خاطر تجربيات سال هاي گذشته و جلوگيري از روند قبلي دولت در ارائه با تاخير لايحه بودجه در هنگام اصلاح آيين نامه داخلي مجلس با تصويب  يک ماه الحاقي به قانون آيين نامه داخلي مجلس، دولت را موظف کردند چنانچه لايحه بودجه سالانه تا تاريخ تعيين شده در آيين نامه (15 آذر ماه) به مجلس تسليم نشود، لايحه چنددوازدهم بودجه را به مجلس تقديم کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان