تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اصلاح بازار سرمايه

ايلنا: سخنگوي طرح تحول اقتصادي از اصلاح و تقويت نظام بازار سرمايه اي و خزانه کشور در راستاي طرح اصلاح بانکي خبر داد. محمدرضا فرزين در گفت وگو با خبرنگار ايلنا با اشاره به اين که اصلاحات نظام بانکي بايد در کنار ساير اصلاحات نظام مالي صورت بگيرد، گفت: در طرح تحول بانکي تقويت نظام بازار سرمايه اي و خزانه اي کشور  مورد توجه قرار گرفته است و به همين دليل اصلاحات نظام بانکي در راستاي اين امر صورت مي گيرد.
به گفته وي در حال حاضر نظام بازار سرمايه و خزانه کشور جوابگوي نيازهاي مالي و پولي اقتصادي کشور نيستند و لذا دولت در راستاي طرح تحول اقتصادي تقويت اين دو مولفه مهم نظام  پولي و مالي را براي رسيدن به اصلاحات اساسي نظام مالي و تحول نظام بانکي در دستور کار خود قرار داده است.
معاون وزير اقتصاد و دارايي تصريح کرد: در حال حاضر اقتصاد کشور ما بر پايه بانک محور استوار است و همين باعث شده است نظام اقتصادي کشورمان دچار نوسانات متوالي سينوسي شود.
فرزين اضافه کرد: وقتي نظام اقتصادي کشور نظام بانک  محور باشد تسهيلات ارائه شده محدود است و همين امر چالش هاي جدي را براي واحدهاي توليدي به وجود آورده است.
سخنگوي طرح تحول اقتصادي همچنين از ارائه نظارت چند لايحه اي در نظام بانکي کشور خبر داد و گفت: در طرح تحول بانکي اعتبارسنجي بانک ها با استفاده از سيستم هاي  يکپارچه اطلاعاتي تهيه و تبيين شده و نظارت چند لايحه اي مشخص شده است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان