تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
به رغم مخالفت ايرلاين هاي داخلي
پرواز هواپيماهاي قطري در ايران افزايش مي يابد

سرويس اقتصادي:
در حالي که وزير راه و شهرسازي در حاشيه مراسم تقدير از  خلبان بويينگ 727 شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران هما و گروه پرواز مسکو- تهران از موافقت شرکت هاي هواپيمايي داخلي با ورود هواپيماهاي قطري به ايرا ن و به  کارگيري آنها در خطوط هوايي کشور خبر مي داد، شرکت هايي هواپيمايي کشور با نامه نگاري به وزير راه و شهرسازي دولت دهم مخالفت خود را با حضور هواپيماهاي قطري در ايران و به کارگيري آنها در خطوط داخلي اعلام کردند.
به گزارش مطبوعات و  خبرگزاري هاي کشور علي نيکزاد وزير راه و شهرسازي در حاشيه مراسم تقدير از خلبان و گروه پرواز مسکو- تهران با اعلام خبر موافقت شرکت هاي هواپيمايي داخلي با ورود  هواپيماهاي قطري به ايران گفت: شرکت هاي ماهان، هما و آسمان که بيشتر جابه جايي ها را انجام مي دهند و در جلسه تفاهم با طرف قطري بوده اند، مخالفتي ندارند.
اما در مقابل سيد عبدالرضا موسوي رئيس انجمن شرکت هاي هواپيمايي کشور ضمن رد  اظهارات وزير راه و شهرسازي درباره اين موضوع اظهار کرد: برخي از شرکت هاي دولتي هستند و اجازه مخالفت با تصميمات دولت را ندارند اما بنده از مديران عامل ماهان و ايران اير سوال کردم و آنها گفتند که ما مخالفت خود را به وزير هم اعلام کرده ايم.
به گزارش خبرگزاري مهر حميد غوابش دبير انجمن شرکت هاي هواپيمايي ايران هم در گفت  وگو با اين خبرگزاري در خصوص محتويات نامه ايرلاين ها به وزير اظهار داشت: شرکت هاي هواپيمايي در قالب اين نامه ها نگراني خود را بابت حضور شرکت هاي هواپيمايي قطر به کشور اعلام کردند و جلساتي هم در اين باره ميان مديران ايرلاين ها با وزير برگزار شد.
سيد عبدالرضا موسوي رئيس هيات مديره انجمن شرکت هاي هواپيمايي کشور، همچنين در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران با برابر دانستن اين طرح با قرارداد ترکمانچاي اظهار کرد: اين کار مانند قرارداد ترکمانچاي است که هرکس پاي آن را امضا کند، اسمش در تاريخ مي ماند.
به گزارش مطبوعات و خبرگزاري هاي کشور موسوي در ادامه اين گفت وگو افزود: ورود هواپيماهاي قطري به ايرلاين هاي داخلي تيشه زدن به ريشه شرکت هاي هواپيمايي داخلي است.
البته رئيس سازمان هوايي کشور در نشست خبري خود که در آستانه برگزاري دومين نمايشگاه ملي توانمندي هاي صنايع هوايي و فضايي ايران برگزار شده بود، اعلام کرد: به کارگيري هواپيماهاي قطري در خطوط هوايي ايران در  حد محدود صورت خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاري فارس منوچهر منطقي در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران درباره به کارگيري هواپيماهاي قطري در خطوط داخلي گفت: ما در کشور در زمينه هواپيمايي با محدوديت هايي  براي خريد  هواپيماهاي نو مواجهيم و براي  ارتقاي رفاه جامعه توافقي صورت گرفته تا از هواپيماهاي قطري در کشورمان به کارگيري شود که البته اين حضور محدود خواهد بود چرا که اصولا ناوگان هواپيمايي ما با قطر قابل مقايسه نيست و اين امر براي کساني که بخواهند از هواپيمايي با سطح بالاتر و جديدتر استفاده کنند.
در صورتي که با اين نامه نگاري و اظهارنظرها تنش ها ميان وزارت راه و شهرسازي و شرکت هاي هواپيمايي داخلي براي ورود هواپيماهاي قطري وارد فاز جديدي گرديد، وزير راه و شهرسازي در تازه ترين اظهارنظر خود در اين خصوص از افزايش تعداد پروازهاي هواپيمايي قطري از 21  به 70 پرواز خبر داد و گفت: شرکت هواپيمايي قطر درخواست افزايش تعداد پروازهاي دوحه به شهرهاي مختلف ايران را دارد که ما نيز اين شرط را تعيين کرديم که تعداد پروازهاي قطري مي تواند به 70 پرواز برسد، در صورتي که بخشي از پروازهاي داخلي را هم برعهده بگيرد. ما اين پيشنهاد را داديم که وقتي پروازي از دوحه به مقصد تهران مي آيد بايد مسافران ايراني را به شهرهاي ديگر هم ببرد و پس ازآن دوباره به دوحه بازگردد. همچنين مي تواند مسافران خارجي را هم به مقصد دوحه پوشش دهند.
به گزارش خبرگزاري مهر، علي نيکزاد در مقابل نارضايتي شرکت هاي هواپيمايي داخلي از اين موضوع با  بيان اين که هم اکنون 3500 پرواز داخلي از سوي شرکت هاي هواپيمايي در کشور صورت مي گيرد، اظهار کرد: 70 پرواز تنها 2 درصد از حجم کل پروازهاي داخلي را شامل مي شود تازه آنها سوخت را با قيمت بين المللي از ما دريافت مي کنند و اگر در هر فرودگاهي به زمين بنشينند بايد هزينه هاي آن را بپردازند. همچنين به اين شرکت اعلام کرديم که عمر هواپيماها نبايد  بيشتر از  7 سال باشد و ما  نيز هر زمان که بخواهيم مي توانيم اين پروازها را کاهش دهيم. در ضمن اين شرکت موظف است تمامي شئونات اسلامي و مقررات جمهوري اسلامي را رعايت کند.
براساس اين گزارش وزير راه و شهرسازي در پايان خاطرنشان کرد: اگر کشورهاي  غربي اجازه دهند ورود هواپيمايي قطر به ايران به سود کشور است در غير اين صورت که همان 21 پرواز قبلي را انجام مي دهند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان