تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري جلسه هماهنگي برگزاري سيزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس در سمنان

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جلسه شهرستاني هماهنگي برگزاري سيزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس در هشتم آذر ماه سال جاري  در فرمانداري سمنان  تشکيل گرديد. 
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در ابتداي جلسه اقوامي پناه معاون عمراني فرمانداري با اشاره  به اهميت توجه به زلزله به عنوان مهمترين بلاي طبيعي به جهت غير قابل پيش بيني بودن، حجم زياد خسارت در مدت زمان کم، دامنه وسيع خسارت هاي جاني و مالي و زيرساخت ها  و اثرات متقابل خسارت ها بر روي يکديگر، بر لزوم آشنا کردن دانشآموزان با نحوه عمل در  هنگام مواجهه با اين بليه طبيعي که شامل سه اصل مهم حفظ خونسردي  و آرامش، پناهگيري صحيح و خروج مناسب است تاکيد کردند .  
در ادامه دهرويه معاون سازمان صدا وسيما با اشاره به اقدامات انجام شده در صدا و سيما براي برگزاري هر چه بهتر  اين مانور اظهار داشت : از اول آذر ماه اطلاع رساني لازم از طريق صدا و سيما انجام خواهد شد. ايشان همچنين پخش آژير را از طريق راديو بر   روي امواج مرکز استان (موج    FM  94  مگا هرتز  و موج    AM  1008 مگا هرتز) و راديو سراسري قابل دريافت اعلام نمودند .  
  در ادامه جلسه  مقرر شد : آموزش و پرورش کنترل لازم را بر برگزاري مانور در تمامي مدارس حوزه شهرستان معمول و دستگاه ها  اجرايي در برگزاري هر چه بهتر مانور همکاري لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.  
با توجه به سياستگذاري هاي انجام شده بر روي مانور براساس دو اصل مهم و اساسي مانور يعني پناه گيري صحيح و خروج مناسب و به منظور آموزش صحيح و منسجم دانش آموزان مقرر شد از سوي هلال احمر هماهنگي هاي لازم با مربيان در خصوص تهيه فرمت موارد آموزشي بر اساس دستورالعمل اجرايي مانور براي مدارس نمادين و ساير مدارس جهت آموزش صحيح دانشآموزان اقدام لازم صورت پذيرد. همچنين مقرر شد آموزش و پرورش نسبت به ايمن سازي مدارس بر اساس دستورالعمل اجرايي اعم از فاصله داشتن ميز و نيمکت دانشآموزان از کنار پنجره ها - نصب پرده پارچه اي بلند جهت جلوگيري از خطر ريزش احتمالي شيشه ها - قرار دادن مواد شيميايي آزمايشگاه ها در طبقه پايين قفسه ها و... اقدام نمايد

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان