تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير نيرو خبر داد:
کاهش 5 درصدي مصرف آب با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها

وزير نيرو گفت: اجراي قانون هدفمندي يارانه ها در کشور موجب شده است ميانگين مصرف آب درحدود پنج درصد کاهش داشته باشد.  
مجيد نامجو در گفت وگو با ايسنا، افزود: درحالي که درصورت هدفمند نشدن يارانه هاي پرداختي به مصرف کنندگان، روند رو به رشد مصرف انرژي در کشور غير قابل مهار مي شد، تصميم دولت براي هدفمندي يارانه ها در کشور باعث شد نه تنها رشد روز افزون مصرف انرژي متوقف شود، بلکه هم در بخش آب و هم در بخش برق با کاهش مصرف نيز مواجه شده ايم.  
به گفته وزير نيرو، با هدفمندي يارانه ها مصرف انرژي برق درکشور 10 درصد کاهش يافته، به گونه اي که هم رشد هميشگي مصرف متوقف شده و هم ميانگين مصرف انرژي برق در کشور روندي نزولي در پيش گرفته است.   نامجو همچنين اظهار کرد: علاوه بر اين در بخش آب هم ميزان کاهش مصرف پنج درصد بوده است.  
وي با اين حال با بيان اينکه در مصرف صحيح حامل هاي انرژي هنوز با استانداردهاي بين المللي فاصله داريم، گفت: ادامه اين روند و مديريت در مصرف موجب حرکت کشور به سمت توسعه مي شود.  
نامجو در بخش ديگري از صحبت هاي خود درباره افزايش مجدد قيمت حامل هاي انرژي تصريح کرد: پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها که شاهد تغيير در قيمت حامل هاي انرژي بوديم، تغيير جديدي در تعرفه هاي مصرف برق اعمال نشده است.  
وزير نيرو با ابراز رضايت از روند اجرايي قانون هدفمندي يارانه ها در کشور گفت: اجراي اين قانون با کمترين نارضايتي و اعتراض مردم رو به رو بوده است.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان