تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
واردات مرغ به کشور ممنوع شد

وزير جهاد کشاورزي از کاهش واردات گوشت قرمز از حدود 190 تا 200 هزار تن در سال گذشته به 100 هزار تن در سال جاري خبر داد.  
به گزارش ايسنا،  منطقه خراسان، دکتر صادق خليليان در حاشيه افتتاح کارخانه خوراک طيور بيهق سبزوار در جمع خبرنگاران، افزود: تامين نياز کشور از طريق پرواربندي از دلايل کاهش واردات گوشت قرمز به کشور بوده است.  
وي نياز مصرفي کشور را در زمينه گوشت قرمز يک ميليون تن دانست و با بيان اينکه سال گذشته حداقل 900 هزار تن را تامين کرديم، اظهار کرد: امسال تا ميزان 950 هزار تن از مصرف گوشت قرمز کشور را تامين کرده ايم تا بتوانيم واردات گوشت قرمز را در سال آينده کاهش بدهيم.  
وي درباره گوشت مرغ نيز با بيان اينکه هم اکنون شرايط توليد مرغ نسبت به ماه هاي گذشته بهتر شده است، به افزايش قيمت خريد در اين خصوص اشاره کرد.  
وزير جهاد کشاورزي با تاکيد بر اينکه ورود مرغ را ممنوع کرده ايم، تصريح کرد: اعلام مي کنيم که ورود هر نوع مرغ از خارج به کشور ممنوع است.  
وي درباره واگذاري پشتيباني امور دام در بحث تنظيم بازار مواد پروتئيني به وزارتخانه ديگري غير از وزارت جهاد کشاورزي، تصريح کرد: اين موضوع به مجلس داده شده است تا پشتيباني امور دام به وزارت جهاد کشاورزي برگردانده شود و پس از تصويب براساس وظيفه عمل مي کنيم. 
وي همچنين درباره قنوات و اختصاص تسهيلات به اين بخش، از پرداخت 85 درصد هزينه ها توسط دولت به صورت بلاعوض خبر داد و يادآور شد: امسال اعتبارات ويژه اي براي قنوات اختصاص داديم که اين اعتبارات تاکنون سابقه نداشته است.  
خليليان درباره توسعه مکانيزاسيون در بخش کشاورزي به طرح تعويض تراکتورها و کمباين هاي فرسوده در چارچوب طرح هدفمندي يارانه ها و توسعه کشاورزي حفاظتي پرداخت و رسيدن به 3 ميليون هکتار ظرف 5 سال را برنامه تنظيم شده براي کشاورزي حفاظتي عنوان کرد. 
وي با بيان اينکه در توسعه کشاورزي حفاظتي، ماشين آلات و اداواتي در اختيار کشاروزان قرار مي دهيم که نياز به تردد بيش از حد در زمين توسط کشاورز براي کشت و کار نداشته باشد، بيان کرد: تعويض يک تراکتور علاوه بر کاهش تردد در زمين باعث کاهش انرژي در واحد سطح، کشت مکانيزه، افزايش توليد و کاهش هزينه توليد مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان