تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تاکيد وزير اقتصاد بر توصيه هاي گذشته:
اگر قيمت ارز در بازار کاهش يافت مردم از ما گله نکنند

وزير اقتصاد خطاب به مردم با تاکيد بر توصيه گذشته اش مبني بر هجوم نبردن به بازار خريد ارز گفت: اگر قيمت ارز در بازار کاهش يافت مردم نبايد از ما گله کنند.  
به گزارش ايسنا، سيدشمس الدين حسيني در حاشيه دومين کارگاه آموزشي بين المللي مشارکت بخش عمومي و خصوصي با بيان اين که مردم نبايد به بازار سکه و ارز هجوم ببرند افزود: با اين وجود قيمت طلا متاثر از قيمت ارز است. اگرچه قيمت جهاني طلا متغيري است که در اختيار ما نيست.  
وي همچنين درباره بازار چند نرخي ارز نيز گفت: ارز بايد متناسب با نياز جامعه عرضه شود اما شيوه تخصيص ارزهاي مختلف نيز نبايد متضمن رانت باشد به همين دليل رييس کل بانک مرکزي و همکارانشان در حال تلاش هستند که بر اين مسئله فائق بيايند.  
وزير اقتصاد در پاسخ به سوالي درباره آخرين اطلاعات موجود از محمودرضا خاوري مديرعامل سابق بانک ملي اعلام کرد که از او خبري ندارد. 
حسيني درباره علت عدم دستگيري جهرمي، مديرعامل سابق بانک صادرات نيز گفت: اين موضوعي نيست که من درباره آن پاسخگو باشم اما درباره اين که چه کسي متهم است و چه کسي بايد بازداشت شود دستگاه قضا تصميم مي گيرد و انشاالله با اطلاعاتي که آن ها دارند مسير درست در اين زمينه طي خواهد شد.  
وي همچنين با تاکيد بر اين که طرح تحول بانکي به طور جدي پيگيري مي شود و جلسات آن در حال برگزاري است، گفت: پس از اتفاقي که اخيرا در نظام بانکي رخ داد بخش تقويت نظارت بانکي در اين طرح بيشتر مورد تاکيد قرار گرفته است.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان