تاریخ 1390/08/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
طي نشست با حضور استاندار، نماينده مردم سمنان و مهديشهر و مقامات محلي در محل امامزاده يحيي (ع) تاکيد شد
دستگاه هاي اجرايي استان موظف به همکاري با ستاد طرح جامع امامزاده يحيي (ع) شدند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
جلسه طرح جامع آزادسازي اطراف حريم امامزاده يحيي (ع) سمنان با حضور استاندار سمنان، نماينده مردم شهرستان هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلا مي، فرماندار سمنان، شهردار سمنان، امام جمعه موقت سمنان و ساير مديران دستگاه هاي اجرايي استان روز گذشته در محل امامزاده يحيي (ع) سمنان تشکيل شد.
استاندار سمنان ضمن تشکر از پيگيري دکتر کواکبيان براي تشکيل جلسه اظهار داشت: بايد يک مهندسي اجرايي براي اين کار صورت پذيرد و همزمان که آزادسازي صورت مي گيرد بايد ساخت و سازها در دستور کار قرار گيرد و بايد قيمت زمين هاي تملک شده کارشناسي شود.
عباس رهي در ادامه تصريح کرد: از شهرداري مي خواهيم تا در خصوص تملک ها جسارت داشته و هرچه سريع تر کار تملک دارايي ها را انجام دهند تا اقدامات موثر در خصوص آباداني را انجام دهيم.
وي ادامه داد: بايد همزمان با مطالعه امر صورت پذيرد و يک آسيب شناسي مردمي و فرهنگي انجام شود.
وي افزود: بايد اين منطقه  به منطقه مذهبي و گردشگري مبدل شود و همان طور که دکتر کواکبيان مطرح کردند بايد در خصوص معرفي امامزاده يحيي(ع) تبليغات کافي صورت پذيرد.
رهي ادامه داد: بايد در اين بين آثار باستاني استان و شهرستان را به اين منطقه بياوريم تا معرفي امامزاده يحيي (ع) زبان به زبان بيشتر صورت گيرد.
استاندار سمنان تصريح کرد: بايد با يک اراده عظيم بستر و جاذبه ها را در اين منطقه فراهم آوريم و يک طرح جامع را به سرانجام برسانيم.
وي در پايان گفت: بايد اين کار وارد يک کانال اجرايي شود و در هر جلسه اي که تشکيل مي دهيم، مشکلا ت را مرتفع کنيم.
در ادامه اين جلسه دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم شهرستان هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلا مي با انتقاد از تاخير برگزاري جلسه و عدم اجراي برخي از مصوبات جلسه قبل گفت: با وجود اين که اين طرح مشکلا ت بسيار زيادي دارد ولي بايد هرچه سريع تر انجام شود.
دکتر مصطفي کواکبيان با اشاره به نزديکي ماه محرم و برپايي دستجات عزاداري گفت: پيشنهاد مي شود اراضي تملک شده تسطيح شود تا در ايام محرم به عنوان پارکينگ مورد استفاده مردم قرار گيرد.
وي تصريح کرد: بايد اقدامات لا زم در خصوص طرح زيرگذر نيز صورت بپذيرد.
نماينده مردم شهرستان هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلا مي افزود: زمين هايي که به عنوان معوض براي شهرداري پيشنهاد شده است مناسب نيست و بايد در جاهاي مناسب تري اين زمين ها در نظر گرفته شود.
وي افزود: بارها گفته ام امامزاده يحيي (ع) سمنان قلب اين شهر و بسيار ارزشمند است و بايد اين قلب به راحتي نفس بکشد کما اين که بايد با نصب تابلو در سطح شهر و جاده هاي ورودي اين امامزاده را به همگان معرفي کنيم.
مديرمسوول روزنامه هاي پيام استان سمنان و مردم سالا ري تاکيد کرد: يکي از مصوبات جلسه قبل نصب تابلوي راهنماي امامزاده بود که هنوز پيگيري و اجرا نشده است و اگر بخواهيم سمنان به عنوان يک شهر گردشگري تبديل شود بايد گردشگر از سمنان عبور کند و در اين زمينه اطلا ع رساني صورت پذيرد.
وي ادامه داد: طرح جامع آزادسازي اطراف امامزاده يحيي (ع) سمنان از مصوبات سفر هيات دولت است و هيچ محدوديت خاصي براي اين طرح نبايد باشد. وي بر طرح زيرگذر امامزاده يحيي (ع) تاکيد کرد.
دکتر کواکبيان در پايان خواستار تسريع اين پروژه و همزماني برخي از اقدامات شد و  با اشاره به معبد چيني ها با صدها پله در کشورهايي همچون هند و مالزي بر جذابيت، شکيل بودن  و جذب گردشگر طرح جامع را مورد تاکيد قرار داد.
در ادامه جلسه حجت الا سلا م عبدوس گفت: تملک واحدهاي فرسوده بسيار سخت است و يک حرکت ملي و جمعي مي خواهد و بايد اعضاي شوراي شهر و اعضاي معتمد محله وارد اين کار شوند.
سپس شهردار سمنان ضمن ارائه گزارش عملکرد از فعاليت هاي صورت گرفته در اين خصوص گفت: جهت تسريع در بهسازي ها، آن را به 6 فاز تقسيم کرديم و تملک دارايي فاز اول به اتمام رسيده است و در مجموع اين فازها که 17 هکتار است که بايد 50 هزار مترمربع تملک شود.
در پايان مشاور اين طرح گفت: اين طرح کار ساده اي نيست و ما تا 26 آذر ماه خطوط کامل پروژه را ارائه خواهيم کرد و طرح هاي ؟؟؟  را از دي ماه به بعد شروع خواهيم کرد.
در پايان جلسه مصوب شد، فرماندار سمنان استعلا م ها را از ادارات مختلف پيگيري نمايد. مشکل زمين ها مرتفع شود، قيمت گذاري بعد از شناسايي مشخص شود و تمام نهادهاي سهيم در اين طرح نظرات و برنامه ها را به مشاور اعلا م کنند و سازمان بهسازي و نوسازي بافت فرسوده به عموزاده نماينده هيات امناي امامزاده يحيي (ع) کمک نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان