تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روي خط پيام - 3332379

امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي است همگاني و متقابل

به موجب ماده 8 قانون اساسي امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي است همگاني و متقابل، برعهده مردم نسبت به يکديگر و دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت. کساني ممکن است به دولت به معناي عام آن معترض باشند که چرا مثلا با بدحجابي برخورد نمي کند، ممکن است کساني هم قسمت ديگري از دولت را طرف خطاب قرار دهند و به آن معترض باشند که چرا به گروه اول اجازه راهپيمايي داده اي يا راهپيمايي آنها را تحمل کرده و از گروه متقابل مطالبه مجوز مي کند و اگر نداشته باشند با آنها برخورد قضايي مي کند.
از اين رو اگر امر به معروف و نهي از منکري بايد انجام شود که بايد انجام شود در باره همگان بايد يکسان باشد و نمي شود گروهي را در حاشيه امن قرار داد و گروه ديگر را از اين مزيت محروم کرد.  
يک فرهنگي بازنشسته  
 
نگران انتقادهاي غيرمنطقي مخالفان نباشيد

در حالي که مردم و مراجع عظام حامي دولت و سياست هاي آن هستند ديگر معنايي ندارد که کارگزاران دولت نگران انتقادهاي غيرمنطقي مخالفان و هجمه هاي آنان باشند. بنابراين دولت محترم بي اعتنا به اين سنگ اندازي ها به اجراي برنامه هاي خوب و خداپسندانه خود که منافع عمومي در آن ديده شده باشد، بپردازد.  
مسعود پرويزي  

مهم ترين هدف دولت يازدهم

يکي از راهکارهاي مهم براي بهبود شرايط اقتصادي، بهبود مناسبات خارجي است. تمامي دلايل توافق ژنو بر اين است که در گذشته مسايلي به کشور ما تحميل شده است و اقتصاد هم اساس يک نظام است. ما در سال 84 هيچ مشکلي در اقتصاد نداشتيم که حل نشدني باشد، اما امروز مشکلي در اقتصاد نيست که حل شدني باشد. مهم ترين هدف دولت يازدهم خروج اقتصاد ايران از بحران است و تاکنون شاهد نتايج آن بوده ايم. 
 علي نيا

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان