تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اثرات خشکسالي بر بخش کشاورزي بررسي شد

سرويس خبر:
در جلسه اي با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزي، عشاير، دامپزشکي استان و نمايندگان عشاير استان با نمايندگان معاونت توليدات دامي وزارت، سازمان دامپزشکي، سازمان عشاير و شرکت پشتيباني امور دام کشور موضوع خشکسالي در استان و اثرات آن بر بخش به ويژه عشاير بررسي شد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، نمايندگان عشاير استان تامين علوفه به صورت مدت دار، خريد دام به صورت مشارکتي، تضميني و اماني، تخصيص منابع و تسهيلات ارزان و اجراي واکسيناسيون را مهمترين نيازهاي عشاير بيان کردند.  
رئيس سازمان جهاد کشاورزي گفت: با توجه به تاثيرات خشکسالي به بخش به ويژه بر دام عشاير و نيازهاي عشاير از جمله مباحث تغذيه اي و درماني اين جلسه با حضور نمايندگان وزرات تشکيل شده است.
سيد مجيد موسوي افزود: لازم است با پيگيري گروه اعزامي براي تجديد نظر در بيمه محصولات کشاورزي به ويژه دام، دام هاي زير سه ماه و بيمه درسال هاي خشکسالي حمايت هاي لازم انجام شود و از محل صندوق توسعه دامپروري و منابع در اختيار به استان مساعدت شود.  
موسوي افزود: با توجه به اعلان خسارت وارده به بخش به وزارت ومقامات کشوري درحال حاضر موضوع تامين علوفه به صورت مدت دار ويا درقبال خريد دام به هر شيوه ممکن مي تواند مشکل را تاحدي حل کند.
  وي خواستار پيگيري براي بهره مندي عشاير از تسهيلات طرح توسعه و حذف سقف تسهيلات از محل اين طرح براي بهره مندي عشاير در شرايط سخت کنوني شد.  
مدير کل دفتر تغذيه و جايگاه دام معاونت توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي گفت: با بازديد هاي انجام شده از محل دام هاي عشاير در مناطق ميان بند ها مشکلات حادث شده از نزديک مشاهده و گزاش کامل آن براي مسئولان وزارت ارائه خواهد شد.  
علي صابري افزود: با توجه به نياز مبرم دام ها به علوفه ، با تقاضاي عشاير براي دريافت بلوک کامل علاوه بر اختصاص 1000 ريال يارانه براي هر کيلو  براي کرايه حمل نيز مساعدت خواهد شد.  
وي بيان کرد: پيشنهاد خريد دام به صورت اماني و تحويل علوفه در قبال وجه دام ازطريق شرکت پشتيباني امور دام کشور پيگيري و ازطريق صندوق دامپروري نيز با جمع آوري منابع براي خريد جو اقدام خواهد شد .  
در ادامه بيرانوند نماينده شرکت پشتيباني امور دام کشور از تخصيص حدود 2 هزار تن جو ديگر به شرکت پشتيباني امور دام استان خبر داد.  
در اين جلسه از سوي ديگر اعضا» به مواردي از جمله: افزايش اعتبار عمراني عشاير، مساعدت در صدور ضمانت نامه بانکي براي عشاير، تامين مکمل هاي تغذيه اي و خريد نهاده ها توسط مرغداران با مهلت لازم اشاره شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان