تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور معاون استاندار:
اورژانس اجتماعي شهرستان دامغان افتتاح شد

سرويس خبر:
اورژانس اجتماعي شهرستان دامغان با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار سمنان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان سمنان; در مراسم افتتاح اورژانس اجتماعي (123) شهرستان دامغان معاون سياسي امنيتي استانداري; فرماندار، شهردار، اعضا» شوراي شهر دامغان، مديرکل و معاونين بهزيستي، و تني چند از مسئولين استاني و شهرستاني حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمين پهلوان افتتاح و فعاليت اورژانس اجتماعي در استان را يکي از کارهاي بکر سازمان دانست که با پيگيري هاي مستمر به منصه ظهور رسيد.
مديرکل بهزيستي با بيان اينکه تيم سيار و کارشناسان خط 123در سمنان کار خود را از سال 87 آغاز کرده اند گفت: در سال 92، 1989 تماس مرتبط در شهرستان هاي شاهرود و سمنان برقرار شد که از اين تعداد 834 مورد مداخله در مکان صورت گرفت.
وي عمده اهداف حضور اين تيم سيار تخصصي را پيگيري مراجعات همسرآزاري و کودکآزاري دانست و خاطرنشان کرد: يکي از وظايف اورژانس اجتماعي پيشگيري از آسيب هايي است که ممکن است در اثر ناملايمات و بحران هاي صورت گرفته تاثير نامناسبي بر روحيات آحاد جامعه بگذارد.
همچنين پهلوان به مهارت و دانش علمي و فوق تخصصي کادر مشاور و روانشناسان حاضر در اين تيم سيار اشاره کرد.
وي مولفه هاي سلامت را 50 عدد عنوان کرد و افزود: 8 مولفه مرتبط با جسم و 32 مولفه مرتبط با موضوعات اجتماعي است که نقش بهزيستي با وجود معاونت هاي تخصصي با 156 ريزفعاليت در تامين سلامت روح شهروندان به وضوح قابل تشخيص است.
در ادامه; معاون سياسي امنيتي استانداري با اشاره به ميلاد اميرالمومنين(ع) گفت: با توجه به آموزه هاي ديني و با توجه به تاريخ غني اسلامي، اولين مددکار اجتماعي امام علي(ع) است.
وي سازمان بهزيستي را در پيشگيري از اتفاقات تلخي که به سبب شهرنشيني و گستردگي ناملايمات اجتماعي و تبعات آن براي مردم رقم زده، در صف مقدم عنوان و خاطرنشان کرد: کادر تخصصي اورژانس اجتماعي از راههاي علمي و در فرصت کوتاهي بايد بتواند بهترين و کارآمدترين مسير را به مراجعين خود که عمدتا دچار سردرگمي هاي روحي و رواني شده اند، ارائه نمايد.
محمد صارمي زاده در پايان; افتتاح خط 123 را سبب کاهش آلام مردم شهرستان دامغان دانست و توجه و عنايت مسئولين سازمان بهزيستي را درخصوص لزوم راه اندازي اورژانس اجتماعي شايان تقدير عنوان کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان