تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ظريف: با عزمي راسخ از حقوق ملت ايران دفاع خواهيم کرد

وين - ايرنا - وزير خارجه ايران گفت: در چهارمين دور از مذاکرات هسته اي به ميزباني وين؛ گفت وگو و تبادل نظر درمورد نگارش متن توافق نهايي را آغاز خواهيم کرد و آماده ايم تا با عزمي راسخ براي حفظ حقوق ملت ايران گفت و گو کرده و از آن دفاع کنيم.

به گزارش ايرنا، محمدجواد ظريف ظهر سه شنبه به وقت محلي در بدو ورود به وين در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه اين شهر تاکيد کرد: چهارمين دور مذاکرات هسته اي امشب با ملاقات با کاترين اشتون مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا و شام کاري آغاز مي شود.

وزير خارجه ايران خاطرنشان کرد: در شام کاري با خانم اشتون درمورد سه روز مذاکرات اصلي هيات هاي ايران و 1+5 که از صبح فردا آغاز خواهد شد، تبادل نظر و برنامه ريزي خواهيم کرد.

ظريف با بيان اينکه در اين دور از مذاکرات وارد مرحله دشوار تدوين متن مشترک توافق نهايي خواهيم شد،گفت: خوشبختانه هم در نشست هاي فني و کارشناسي و هم مذاکرات رسمي و ديدارهاي قبلي تبادل نظر و بحث هاي مفيد و خوبي انجام شده و طرفين ديدگاه هاي متفاوت خود را مطرح کرده اند اما هنوز وارد مذاکره اصلي نشده ايم.

وزير خارجه ايران تاکيد کرد: براي انجام مذاکرات اصلي و تدوين متن مشترک توافق نهايي ،چندين دور مذاکره فشرده و سنگين پيش بيني شده که از اين مرحله آغاز و 3 دور مذاکره بعدي نيز براي آينده پيش بيني شده است.

ظريف در پايان تاکيدکرد: آمده ايم تا با عزمي راسخ براي حفظ حقوق ملت ايران گفت وگو کرده و به نتيجه برسيم و فرصت کافي نيز براي دستيابي به اين هدف داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان