تاریخ 1393/02/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دکتر کواکبيان در چهارمين مجمع عمومي بنياد توسعه سمنان خطاب به استاندار، نمايندگان استان در مجلس و ائمه جمعه استان;
انتقال پايتخت را جدي بگيريد
نماينده سمنان و مهدي شهر در مجلس هشتم; تاسيس بنياد توسعه سمنان از افتخارات دوره نمايندگي اينجانب است

 سمنان- خبرنگار وزنامه پيام استان سمنان
دکتر مصطفي کواکبيان رئيس شوراي مرکزي بنياد توسعه سمنان و نماينده سابق مردم شهرستانهاي سمنان،سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلامي در مراسم چهارمين مجمع عمومي بنياد مذکور با تبريک ولاديت با سعادت حضرت علي (ع) و قرائت دو بيتي هاي سمناني در وصف آن امام همام گفت: افتخار همه ما اين است که شيعه مولا علي (ع) هستيم و هر جا بخواهيم بحث عدالت را مطرح کنيم از آن حضرت به عنوان الگوي نمونه کامل و اسوه قطعي نام مي بريم.
مدير مسئول دو روزنامه پيام استان سمنان و مردم سالاري با اشاره به گذشت 35 سال از عمر انقلاب اسلامي، افزود: متاسفانه با گذشت 35 سال از پيروزي انقلاب اسلامي، هيچ کس نمي تواند مدعي باشد که توانستيم عدالت علوي را در جامعه اجرا کنيم و اين بايد به عنوان خواسته و مطالبه همه ما باشد.
دبيرکل حزب مردم سالاري در ادامه با ياد آوري فعاليت هاي خود در قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، اظهار داشت: امروزه اين نظام ميگذرد شاهد آن هستيم که پرونده هاي مختلف مفاسد اقتصادي مطرح ميشود و افرادي با سو» استفاده از بيت المال، پول هاي کلاني را به جيب زده اند و اين موضوعي است که بنده و دلسوزان واقعي انقلاب را نگران و ناراحت کرده است.
 وي با بيان اينکه اجراي سياست هاي غلط اقتصادي و نبود نظارت کامل و کافي باعث به وجود آمدن اين موضوع شده است، گفت: امروز عده اي اعلام ميکنند که نسبت به مذاکرات هسته اي و توافق نامه ژنو دلواپسي دارند، بنده هم به آنان ميگويم شما دلواپس مذاکرات و توافق نامه نباشيد، برويد دلواپس پرونده هاي اختلاس و مفاسد اقتصادي باشيد.
رئيس شوراي مرکزي بنياد توسعه سمنان در ادامه با طرح اين سئوال که چرا بايد 80 هزار ميليارد تومان معوقات بانکي در کشور داشته باشيم که آن هم در دست 575 نفر باشد؟گفت: شايد تصميمات خلق الساعه دولت هاي نهم و دهم و اجراي سياست هاي غلط اقتصادي هشت سال گذشته باعث شد که اين رقم بالاي معوقات در کشور شکل بگيرد. ارقام عجيبي است که 18 نفر هر کدام بالاي 500 ميليارد تومان و 145 بدهکار بالاي 100 ميليارد تومان و 283 بدهکار بالاي 50 ميليارد است.
نماينده سابق مردم شهرستانهاي سمنان، سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: واقعا اگر امروز اين همه پرونده مفاسد اقت صادي و ... در کشور شکل نمي رفت احتمالا در بحث هدفمندي يارانه ها وضعيت ما به مراتب بهتر بود.
کواکبيان در بخش دوم سخنراني خود آموزش عالي، صنعت و گردشگري را سه محور توسعه استان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه هر چند در بحث آموزش عالي و صنعت در استان شاهد پيشرفت هايي بوده ايم ولي متاسفانه در بحث گردشگري نسبت به دو محور ديگر عقب هستيم و بايد مورد توجه قرار گيرد.
رئيس شوراي مرکزي بنياد توسعه سمنان با اشاره به انتخاب سمنان به عنوان يکي از گزينه هاي جدي انتقال پايتخت سياسي در کميسيون شوراهاي مجلس، اظهار کرد:خوشحالم که پيشنهاد اوليه بنده امروز مورد عنايت است اما معتقدم انتقال پايتخت سياسي به سمنان بايد مورد توجه مسئولان و مردم قرار گيرد و به صورت جدي پيگيري شود چرا که طبق مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام در افق 1404 بايد همه امکانات و زير ساخت هاي اصلي انتقال پايتخت فراهم شده و اين کار انجام شده باشد و تا زمان تحقق آن 11 سال بيشتر نمانده است که مسئولان اجرائي، نمايندگان مجلس و مديران دستگاههاي مختلف، ائمه جمعه و همه بايد دست به دست يکديگر بدهيم. نماينده سابق مردم شهرستانهاي سمنان، سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلاميدر ادامه بحث انتقال آب درياي خزر به سمنان را يادآور شد و گفت: رفع مشکل آب بايد در دستور کار جدي مسئولان استان  کشور باشد و دست اندر کاران محيط زيست نيز نبايد هر روز به بهانه هاي مختلف زيست محيطي و اکوسيستمي و ... موانعي را در اجراي اين طرح بزرگ که خاستگاه و پيشنهاد آن از سوي بنياد توسعه سمنان بوده،  به وجود آورند. مگر ميتوان تحمل کرد کشاورزان و مردم ساير شهرها براي آب له له بزنند آنگاه عده اي بگويند پرندگان از لحاظ اکوسيستم داراي مشکل ميشوند.
عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي بحث راه اندازي فرودگاه سمنان را مورد تاکيد قرار داد و گفت:مسئولان بايد توجه داشته باشند براي رشد و توسعه سمنان و همچنين انتقال صنعت و دانشجو نيازمند راه اندازي فرودگاه هستيم و در حال حاضر کاملا اثبات شده است که مسافرت هاي هوايي به نسبت زميني داراي ضريب امنيتي بالايي برخوردار است.
رئيس شوراي مرکزي بنياد توسعه سمنان، راه اندازي بنياد توسعه سمنان را از اولين اقدامات و افتخارات دوران نمايندگي خود در مجلس شوراي اسلاميعنوان کرد و گفت:اعضاي اين بنياد بايد در تداوم اهداف مورد نظر تلاش کنند و با رصد کردن نظرات و پيشنهادات نخبگان و انديشمندان سمناني، در رشد و توسعه سمنان بکوشند. کواکبيان به مديران استان و شهرستان سمنان نيز پيشنهاد کرد تا از اعضاي فعال اين بنياد به عنوان مشاوران خود بهره گيرند.  نماينده سابق مردم شهرستانهاي سمنان، سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلامي در پايان سخنان با ابراز خوشحالي از راه اندازي سايت ايران خودرو در سمنان و تقدير از زحمات شبانه روزي مهندس جواد نجم الدين مدير عامل سابق ايران خودرو در راه اندازي اين سايت در سمنان، گفت: از رئيس جمهور نيز ميخواهيم تا از مديران سمناني که ساليان سال در کشور منشا» خدمات ارزشمند بوده بهره گيري کرده و از ظرفيت هاي آنان استفاده کند و اين گلايه مطرح نشود که در زمان رئيس جمهور مربوط به سمنان مديران سمناني به کار گرفته نمي شوند.

فرماندار سمنان نيز در اين مراسم، گفت:مسئولان استان سمنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي تلاش هاي زيادي در راستاي رشد و توسعه و رسيدن به قله شکوفايي و توسعه داشته و از تمام ظرفيت ها و قابليت ها استفاده کرده، ليکن در خور شان مردم نبوده و تا رسيدن به هدف فاصله دارد. حسن سعدالدين، مشارکت مردم و بهره گيري از سازمان هاي مردم نهاد به خصوص بنياد توسعه سمنان را در رشد و توسعه مورد تاکيد قرار داد و اظهار کرد:بنياد توسعه سمنان مصداق بارز سازمان هاي مردم نهاد است و اعضاي اين بنياد ميتوانند با استفاده از نظرات و تفکرات مردم و ظرفيت ها و قابليتها، چرخ شکوفايي و رشد و توسعه را با کمک دولت و برنامه ريزان به حرکت در آورد. وي نظارت سازمان هاي مردم نهاد به خصوص بنياد توسعه بر عملکرد دولت و مسئولان را ياد آور شد و گفت:مردم ميتوانند با نظارت دقيق بر فعاليت ها و عملکرد مسئولان جلو انحرافات و کاستي ها را بگيرند.
فرماندار سمنان، تدوين تقويم اجرايي و ارائه راهکار از سوي بنياد سمنان را مورد تاکيد قرار داد و افزود:بنياد بايد چشم انداز و برنامه هاي عملياتي و راهبردي را براي رشد و توسعه سمنان مشخص و اعلام کند که ظرفيت ها و قابليت ها در حال حاضر در چه جايگاهي قرار دارد و قرار است به کجا برسيم؟  

سعدالدين با بيان اينکه با گفتن کليات و سخنراني کردن به رشد و توسعه پيش بيني شده نخواهيم رسيد، اظهار داشت:بايد کار فرهنگي را توسعه دهيم و فرهنگ توسعه را در بين مردم نهادينه کنيم.
وي با انتقاد از نبود مشارکت مردم سمنان در بسياري از فعاليت هاي فرهنگي و ... براي رشد و پيشرفت و همچنين جذب گردشگر گفت:بدون مشارکت مردم و نبود مطالبه مردميراه به جايي نخواهيم برد و اين مردم هستند که بايد مشارکت کنند تا مثلا بتوانيم مسافران و گردشگران را جذب کنيم. فرماندار سمنان انتقال آب سد فينسک به سمنان، انعقاد تفاهم نامه براي راه اندازي خط توليد ماشين و ...را از برنامه هاي کوتاه مدت اعلام کرد.
مدير عامل بنياد توسعه سمنان هم در ابتداي اين مراسم با ياد آوري وجود قابليت ها و ظرفيت هاي  بسيار بالا از جمله نيروي انساني و ميراث فرهنگي و ... در سمنان گفت:متاسفانه نبود اطلاع رساني مناسب و عدم مستند سازي باعث شده که از اين ظرفيتها استفاده مطلوب نشود.
وي کمبود آب و مشکل مباحث زيستي را از مشکلات اساسي مردم بيان کرد و اظهار داشت:متاسفانه در کنار اين مشکلات مرکز استان هم اکنون بسيار محدود شده است که بايد براي آن چاره انديشي شود. وي گزارش مهمترين اقدامات و عملکرد اين بنياد را بيان کرد.
مهدي کرم الدين سخنگوي شاخه جوانان بنياد توسعه سمنان هم در اين مراسم با ارائه گزارشي از عملکرد شاخه جوانان، گفت:نقش جوانان در پيروزي انقلاب اسلاميو هشت سال دفاع مقدس بر کسي پوشيده نيست و امروز مسئولان وظيفه دارند تا نسبت به رفع مشکلات جوانان از جمله بيکاري، مسکن و ... تلاش کنند.
وي با انتقاد از مسئولان استان که از نظرات جوانان در بدنه مديريتي بهره گيري نمي کنند، اظهار داشت:در حال حاضر 200 نخبه سمناني با گرايش هاي مختلف در شاخه جوانان بنياد توسعه فعاليت ميکنند که در صورت تمايل مسئولان، حاضرند تا راهکار هاي اساسي در خصوص توسعه استان و سمنان ارائه کنند. ذبيح الله وزيري از نويسندگان صاحب نام کشور و استان سمنان هم در اين مراسم، زيان سمناني را ميراثي کهن و با اهميت اعلام کرد و گفت:توسعه سمنان از همدلي، همگاميو همفکري با مديريت صحيح به وجود ميآيد.
در اين مراسم از جواد نجم الدين مدير عامل سابق ايران خودرو و ذبيح الله وزيري نويسنده کتاب ضرب المثل هاي سمناني با اهدا» لوح تقدير و هدايايي تجليل شد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان