تاریخ 1393/02/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مردم نگران افزايش کالاهاي اساسي نباشند

سرويس خبر:
فرماندار و رئيس ستاد تنظيم بازار شهرستان سمنان در جلسه ستاد تنظيم بازار گفت:  با  سياست هاي اقتصادي دولت آرامش خوبي بر بازار حاکم است و مردم نگران افزايش کالاهاي اساسي  نباشند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين جلسه که در محل فرمانداري برگزار شد سعدالدين با اشاره به آغاز فاز دوم طرح هدفمند کردن يارانه ها در سال 93 اجراي اين طرح را آغاز تحولي جديد در اقتصاد کشور دانست که با مشارکت و همراهي مردم مسير توسعه بيشتر ايران اسلامي را فراهم مي کند.
وي گفت: تغيير اصلاح چرخه توليد و کاهش هزينه هاي توليد در بخش هاي مختلف يکي از مصداق هاي اقتصاد مقاومتي و لازمه تحقق حماسه اقتصادي است.
وي با تاکيد بر نظارت مستمر بر بازار و کنترل قيمت ها به منظور پيشگيري از افزايش هاي غير قانوني برخي از کالاها گفت: با  سياست هاي اقتصادي دولت خوشبختانه آرامش خوبي بر بازار حاکم است و مردم نگراني در خصوص افزايش کالاهاي اساسي  نداشته باشند.
سعدالدين بر نظارت اعضاي ستاد در اجراي بهتر قانون هدفمندي يارانه ها در مرحله دوم  تاکيد و  خواستار توجه ويژه در قيمت گذاري کالاها از سوي سازمان صنعت و معدن و تجارت استان شد.
وي در ادامه از برداشت 110 هزار تن  محصول گندم در سطح استان خبرداد و افزود:از اين مقدار 11تا15 درصد ريزش گندم با دستگاه هاي کنباين انجام مي شد که با تدبير  و مديريت جهادي بسيج مهندسي و بسيج کشاورزي اين ريزش به 5 تا 7 درصد رسيد که حدود 5 هزار تن صرفه جويي از اين اقدام جهادي محقق شده است.
در ادامه يحيايي معاون سازمان صنعت معدن تجارت نيز در اين جلسه از ذخيره سازي 750 تن مرغ منجمد و 110 تن گوشت منجمد در شهرستان خبر داد و گفت: ذخيره سازي ما بيش از مصرف شهرستان است و نگراني در خصوص تامين مرغ و گوشت در ماه هاي آتي وجود ندارد و ما شاهد تثبيت قيمت ها در اين بخش ها  هستيم.  
قدس رئيس دامپزشکي شهرستان سمنان نيز از رشد 4 درصدي جوجه ريزي در مرغداري هاي شهرستان نسبت به فروردين ماه سال گذشته خبر داد و گفت: افزايش کيفيت و کاهش هزينه هاي توليد در اين بخش ها در دستور کار قرار گرفته است.
مدير عامل شرکت خدمات بازرگاني و غله استان  نيز از آمادگي کامل خريد گندم توليدي از کشاورزان در استان خبر داد و گفت: به ازاي هر کيلو 1050 تومان با عامليت بانک سپه  اين طرح انجام مي شود.
منوچهري ادامه داد: پيش بيني توليد 7 هزارتن گندم در شهرستان صورت گرفته  که با توجه به سيلوي 27 هزارتني سمنان بستر لازم جهت خريد گندم شهرستان هاي مجاور نيز فراهم شده است.
اصغري مدير جهاد کشاورزي شهرستان  در خصوص اجراي طرح مبارزه با سن زدگي  در  1750 هکتار کشت گندم در شهرستان  گفت: دراين  راستا مزارع شهرستان پاک و گندم توليدي شهرستان  از کيفيت خوبي برخوردار است.  
درپايان  اين جلسه مقرر شد کميته اي به منظور بررسي و تعيين  قيمت حمل گندم توليدي از کشاورزان به محل هاي خريد و سيلو  و کميته پيگيري افزايش کيفيت نان توليدي در فرمانداري تشکيل و در خصوص  رفع مشکلات اين بخش ها  اتخاذ تصميم لازم صورت پذيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان