تاریخ 1393/01/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
هشدار پليس فتا به ثبت نام کنندگان يارانه نقدي

سرويس حوادث:  
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات تهران بزرگ با اشاره به ثبت نام مرحله دوم هدفمندي يارانه ها، به مردم گفت که مراقب صفحات فيشينگ باشند.  
سرهنگ محمد مهدي کاکوان با اشاره به آغاز ثبت  نام مرحله دوم هدفمند سازي يارانه ها، به مردم هشدار داد که مراقب سارقان اينترنتي باشند.  
وي با بيان اين که يکي از متداول  ترين راه هاي کلاهبرداري اينترنتي در اين زمينه، فيشينگ يا ايجاد صفحه جعلي است، گفت: ممکن است برخي کلاهبرداران با ايجاد صفحات جعلي که شبيه صفحات سامانه ثبت نام يارانه ها است، اقدام به سرقت اطلاعات مردم کنند.  
رئيس پليس فتاي تهران بزرگ با بيان اين که ثبت نام تنها از طريق سايت اينترنتي  www.refahi.ir انجام مي شود، گفت: شهروندان دقت کنند که آدرس سايت در آدرس بار درست تايپ شده باشد و از استفاده از سايت هاي جانبي که کاربران را به اين سايت هدايت مي کند، اجتناب کنند.  
به گفته وي درخواست اطلاعات حساب بانکي همچون رمزدوم و CV 2براي ثبت اطلاعات خانوار لزومي ندارد و در صورتي که با درخواست اين موارد روبرو شدند به سرعت از صفحه خارج شويد.  
کاکوان گفت: شهروندان براي ثبت نام اينترنتي يارانه ، از منازل و يا مراکز معتبر نسبت به ثبت نام اقدام کرده و از ارائه اطلاعات مالي و بانکي خود به سايت هاي ناآشنا جدا خودداري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان