تاریخ 1392/12/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نامه به جهانگيري براي تحقق اهداف اقتصادمقاومتي و سند چشم‌انداز
يازده فرمان روحاني

رئيس‌جمهور در نامه‌اي خطاب به اسحاق جهانگيري - معاون اول رئيس‌جمهور - تاکيد کرد که اقدامات لازم جهت جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعاليت‌هاي اقتصادي صورت گيرد.

به گزارش ايسنا متن کامل نامه حسن روحاني بدين شرح است: «بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي اسحاق جهانگيري

معاون اول رئيس‌جمهور

با عنايت به ابلاغ سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي، لازم است بي‌درنگ، اقدامات بايسته در جهت جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعاليت‌هاي اقتصادي براي دستيابي به رشد پويا و تحقق اهداف سند چشم‌انداز بيست ساله ساماندهي شود.

از اين رو ضروري است:

1- معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور و وزارت امور اقتصادي و دارايي، پيشنهادهاي لازم، نقشه راه و زمانبندي اجراي مواد 24 گانه را تهيه و ارائه نمايند.

2- کميسيون‌هاي ذي‌ربط دولت، طرح‌ها و پيشنهادهاي لازم را در اولويت رسيدگي قرار داده براي تصويب به هيأت وزيران ارائه دهند.

3- بانک مرکزي، تدابير پولي، اعتباري و ارزي متناسب با اين سياست‌ها را تهيه و در دستور کار شوراي پول و اعتبار قرار دهد.

4- وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت جهاد کشاورزي و وزارت نيرو زمينه‌هاي لازم براي رشد بهره وري، حفظ و توسعه ظرفيت هاي توليد و حمايت همه جانبه از صادرات کالاها و خدمات را فراهم کنند.

5- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و آموزش عالي، رسانه هاي کشور به ويژه رسانه ملي، با جلب مشارکت انديشمندان، نويسندگان، هنرمندان در جهت تبيين اقتصاد مقاومتي و گفتمان‌سازي لازم برنامه‌ريزي و اقدام نمايند.

6- معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، وزارت علوم و آموزش عالي و دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در مورد ساماندهي نظام ملي نوآوري و اجراي نقشه علمي کشور در جهت توسعه اقتصاد دانش بنيان، پيگيري و هماهنگي لازم را معمول دارند.

7- ستاد مبارزه با فساد با همکاري ديگر قوا، اقدامات خود را در جهت شفاف‌سازي اقتصاد و جلوگيري از زمينه‌هاي فساد را با جديت دنبال کند.

8- در طراحي گامهاي اجرايي هدفمندسازي يارانه‌ها، افزايش توليد و بهره‌وري و ارتقاء شاخص‌هاي عدالت اجتماعي و تأمين امنيت غذا و درمان در اولويت قرار گيرد.

9- وزارت امور خارجه تلاش هاي خود را در توسعه پيوندهاي راهبردي و استفاده از ديپلماسي فعال در جهت تأمين حضور عزتمندانه ايران در اقتصاد جهاني در لغو محدوديت‌ها در چارچوب سياستهاي نظام گسترش دهد.

10- وزارت امور اقتصادي و دارايي، وزارت امور خارجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبيرخانه مناطق آزاد ويژه تجاري و صنعتي، اقدامات لازم براي تشويق سرمايه گذاري خارجي و گسترش و تسهيل توليد و صادرات را معمول دارند.

11- ستاد هماهنگي اقتصادي دولت، با ايفاي نقش ستاد اقتصاد مقاومتي کشور، هماهنگي لازم در برنامه ها و سياستها را تأمين و اجراي آن را پيگيري نمايد.

ضروري است گزارش اقدامات و پيشرفت کار به طور منظم به اينجانب ارائه گردد.

توفيق همه همکاران در شکوفايي اقتصاد عزتمند و سربلندي ملت عزيز ايران را از درگاه خداوند بزرگ مسألت مي‌کنم.

حسن روحاني»


نسخه چاپي ارسال به دوستان