تاریخ 1392/11/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اخبار کامل انتخابات کميته ملي المپيک

سرويس ورزشي:

کيومرث هاشمي رئيس کميته ملي المپيک شد
کيومرث هاشمي با کسب اکثريت آرا به عنوان رئيس کميته ملي المپيک انتخاب شد.
انتخابات کميته ملي المپيک سرانجام پس از ماه ها تعويق امروز برگزار شد که در آن کيومرث هاشمي با کسب اکثريت آرا به عنوان رئيس انتخاب شد. طبق آراي شمارش شده،  هاشمي 42 راي،  مهدي قدمي 9 راي و کامبوزيا 7 راي کسب کردند. 4 راي هم باطله اعلام شد.
اين انتخابات در حالي برگزار شد که با انصراف  محمدرضا داورزني،  کرباسيان،  علي مرادي،  محمود خسروي وفا،  محمد علي آبادي و مهرزاد حميدي از نامزدي در پست رياست،  تنها کيومرث هاشمي،  مهدي قدمي و کامبوزيا نامزدهاي اين پست بودند.

شاهرخ شهنازي دبيرکل کميته ملي المپيک شد
گزينه وزارت ورزش راي نياورد

شاهرخ شهنازي با کسب اکثريت آرا به عنوان دبيرکل کميته ملي المپيک انتخاب شد.
به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين; راي گيري براي دبيرکلي کميته ملي المپيک انجام شد که در مرحله اول،  شاهرخ شهنازي،  علي مرادي و محمدرضا داورزني حضور داشتند. در اين مرحله شاهرخ شهنازي 23 راي،  داورزني 21 راي و علي مرادي 18 راي کسب کردند. با اين حساب داورزني که به عنوان نماينده وزارت ورزش در اين پست شناخته مي شود به همراه شاهرخ شهنازي به دور دوم اين انتخابات رفتند.
در دور دوم شاهرخ شهنازي با کسب 34 راي از 62 راي، دبيرکل کميته ملي المپيک شد. داورزني هم 26 راي آورد و يک راي باطل اعلام شد. شهنازي در حالي به عنوان دبيرکل کميته ملي المپيک انتخاب شد که تا پيش از کناره گيري بهرام افشارزاده،  او قصد داشت از حضور در اين سمت انصراف دهد اما زماني که متوجه شد افشارزاده دبيرکل نخواهد شد،  قيد انصراف را زد و در انتخابات شرکت کرد.

شجاعي خزانه دار کميته ملي المپيک شد

محمدعلي شجاعي براي پست خزانه داري کميته ملي المپيک انتخاب شد.
پس از انتخاب رئيس،  دبير کل و نواب رئيس کميته ملي المپيک،  انتخابات براي پست خزانه داري هم برگزار شد که در نهايت محمدعلي شجاعي رئيس فدراسيون تير و کمان با کسب اکثريت آرا براي اين پست انتخاب شد.
اين در حالي است که پيش از آغاز راي گيري محمد پولادگر و رسول خادم از حضور در انتخابات انصراف دادند تا تنها چهار نفر براي احراز اين پست رقابت کنند.

رباب شهريان و عليرضا دبير نواب رئيس کميته ملي المپيک شدند

رباب شهريان به عنوان نايب رئيس اول و عليرضا دبير به عنوان نايب رئيس دوم کميته ملي المپيک انتخاب شدند.
در چهل و يکمين دوره مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک عليرضا دبير و رباب شهريان با کسب اکثريت آرا براي پست نايب رئيسي اين کميته انتخاب شدند. در ابتدا عليرضا دبير 24 راي و رباب شهريان، مهدي قدمي و محمود خسروي وفا هر کدام 16 راي آوردند و به مرحله دوم انتخابات راه يافتند. پيش از آغاز دور دوم محمود خسروي وفا قصد داشت به نفع رباب شهريان کنار بکشد که اين تصميم او با مخالفت رئيس مجمع کميته ملي المپيک روبرو شد. پس از اينکه خسروي وفا حاضر شد در دور دوم هم شرکت کند،  محمد عليآبادي گفت: «آقاي خسروي وفا با اين کار رسما اعلام کرد که در دور دوم انتخابات طرفداران او به خانم شهريان راي بدهند.»
در نهايت رباب شهريان با 39 راي به عنوان نايب رئيس اول و عليرضا دبير با 31 راي به عنوان نايب رئيس دوم انتخاب شد.
  اين در حالي است که پيش از آغاز راي گيري با انصراف رحيمي،  شايسته،  مشحون،  عليپور،  داوري،  رضازاده و کفاشيان،  تنها 10 نفر براي احراز اين پست رقابت کردند.
جالب اينجاست که عليرضا دبير تنها عضو ورزشي و صاحب مدال المپيک است که وارد هيئت رئيسه کميته ملي المپيک مي شود.

حاشيه هاي مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک

راي دادن با خودکارهاي متفرقه ممنوع
در مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک تنها 3 نامزد براي رياست اين کميته باقي مانده اند.
در مجمع انتخاباتي کميته ملي المپيک محمدرضا داورزني،  کرباسيان،  علي مرادي،  محمود خسروي وفا،  محمد علي آبادي و مهرزاد حميدي از نامزدي در پست رياست استعفا داده اند و در حال حاضر تنها سه گزينه براي رياست باقي مانده اند. مهدي قدمي،  کيومرث هاشمي و کامبوزيا سه نامزد رياست کميته ملي المپيک هستند. پس از آنکه مهرزاد حميدي از نامزدي پست رياست استعفا داد،  وزير ورزش گفت: «سه نفر باقي مانده هم استعفا بدهند که قصه تمام شود و برود پي کارش!»
پوريا،  اسکندري و کوزه گري هم به عنوان اعضاي شوراي نظارت انتخاب شدند.
ابتدا قرار بود نامزدها براي حاضران سخنراني کنند اما اين موضوع راي نياورد و مجمع يکراست به سراغ راي گيري رفت. براي آرا هم کابيني در نظر گرفته شده بود که محتويات آن مشخص نباشد.
 همچنين حاضران فقط مي توانستند با خودکار کميته ملي المپيک راي دهند و راي دادن با خودکارهاي ديگر،  به معناي ابطال آن راي بود. علي کفاشيان هم توصيه کرد که نام افرادي که راي داده اند يادداشت شود تا کسي نتواند دو بار راي دهد.
در زمان راي دادن،  سيد مهدي هاشمي با شوخي به عليرضا دبير گفت: «علي،  بايد يک بار راي مي دادي!»
آرا همچنين يک بار روي زمين ريخت که اعضا مجبور شدند آن ها را از روي زمين جمع کنند! تعداد اعضاي مجمع 62 نفر است اما خسروي وفا دو راي دارد که با اين حساب تعداد آرا 63 عدد مي شود. اما خسروي وفا يکي از آراي خود را به صندوق نينداخت و تعداد آرا 62 عدد شد.
يکي از نکات مجمع اين بود که مهدي قدمي به افشارزاده گفت: «وضعشان خيلي خوب نيست!» او در حالي اين حرف را به افشارزاده زد که ميکروفن مقابل افشارزاده روشن بود و صداي او از بلندگوها پخش شد.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان