تاریخ 1392/11/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير کل حزب مردم سالاري در مراسم افتتاح مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصان استان سمنان;
تصميمات خلق الساعه بدون نظر متخصصان موجبات ندانم کاري و حيف وميل بيت المال مي شود

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصين ايران در استان سمنان با حضور دکتر مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم سالاري، دکتر مصدري رييس مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصين ايران،رييس و جمعي از اعضاي شوراي شهر سمنان، جمعي از مسئولان، نخبگان، دانشگاهيان و هنرمندان در سالن اجتماعات حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.
دبير کل حزب مردم سالاري در اين آيين، با تبريک فرا رسيدن ميلاد با سعادت حضرت پيامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، به تبيين جايگاه متخصصان در جامعه و نقش آنان در پيشبرد و و توسعه کشور بر اساس الگوي ايراني اسلامي پرداخت و اظهار داشت: توسعه و پيشرفت هر کشور بسته به نظر کارشناسان و متخصصان با تجربه دارد و چه بسا که استفاده نکردن از نظرات کارشناسي چه مشکلاتي را به وجود ميآورد.
دکتر مصطفي کواکبيان، با بيان اين که استفاده نکردن از نظرات کارشناسان و متخصصان توسط دولت هاي نهم و دهم يکي از مشکلات اساسي کشور بود اظهار داشت: متاسفانه در دولت قبلي، خيلي از تصميمات خلق الساعه و بدون نظر کارشناسي بود و ديديم که نتيجه آن تشکيل ده ها پرونده کلان اقتصادي با موضوعات مختلف براي کشور بود.
وي با بيان اين که شايد يک ريال از بيت المال به جيب مسئولان اصلي نرفته باشد اما سرمايه کلاني از اين کشور حيف و ميل شد.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم در ادامه، به شعار انتخاباتي دولت يازدهم براي استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان، گفت: اميدواريم دولت تدبير و اميد از نظرات احزاب، تشکل ها، نهادها و... در تمامي امور استفاده کند و به وعده انتخاباتي خود عمل کند.
دبير کل حزب مردم سالاري با اشاره به سخنان خويش در وزارت کشور مبني بر اينکه وجوب عقلي و شرعي و انقلابي و سياسي و ملي اقتضا» مي کند که احزاب در اين کشور نهادينه شوند اظهارداشت:60 درصد مشکلات احزاب به حاکميت و دولت باز مي گردد و تنها 20 درصد آن مربوط به خود احزاب و 20 در صد ديگر مربوط به فرهنگ سياسي مردم است که بايد اصلاح شود.
کواکبيان در ادامه فعاليت متخصصان در عرصه سياسي يک کشور را ضرورت خواند و گفت: اگر بخواهيم با پيروي از آيه 104 سوره آل عمران جامعه اي رستگار داشته باشيم بايد گروه هاي مختلف از جمله احزاب و تشکل ها وجود داشته باشند تا مسئولان و مردم را امر به معروف و نهي از منکر کنند.
دبير کل حزب مردم سالاري با  اشاره به آياتي ديگر از قران کريم و با تاکيد بر وجود چند صدايي در کشور اظهار داشت: آن جا که ظلمي بر کسي واقع مي شود مظلومان بايد اجتماعاتي شکل دهند و با فرياد زدن حق از دست رفته را بستانند.
کواکبيان گفت: اگر قرار است حقوق شهروندي داشته باشيم بايد قوانين آزادي احزاب و جمعيتها، آزادي بيان و مطبوعات، آزادي تظاهرات و اجتماعات و ميتينگ هاي سياسي قانون و انتخابات وقانون مربوط به حريم خصوصي اصلاح و اجرا شود.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم با اشاره به فرمان 8 ماده اي حضرت امام خميني (ره) گفت: بايد حريم خصوصي افراد جامعه رعايت شود و براي اجراي آن نيز قانون مي خواهد.
دبير کل حزب مردم سالاري تاکيد کرد: در اصلاح قانون احزاب حتما بايد جرم سياسي تعريف شود و مرز بين جرم سياسي و امنيتي مشخص شود.
نماينده سابق مردم سمنان، مهدي شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي گفت: مجمع متخصصين بايد در بحث آموزش و پژوهش توجه داشته باشد که چرا احزاب در کشور توسعه پيدا نمي کنند.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم، با بيان اين که مردم کشورهاي عراق، ترکيه، افغانستان و پاکستان با حضور در انتخابات کشور خود به احزاب راي مي دهند و اين احزاب هستند که شخص مورد نظر خود را معرفي مي کند، اظهار داشت: بايد به گونه اي رفتار شود که احزاب در زمان انتخابات بتوانند نظام هاي انتخاباتي را برگزار کنند.
مدير مسئول دو روزنامه پيام استان سمنان و مردم سالاري در ادامه با بيان اينکه کشور ما در بحث فرهنگ سياسي، اجتماعي و... داراي مسکلاتي است، گفت: مجمع متخصصين بايد به اين موضوع دقت لازم داشته باشد و در بحث آموزش و پژوهش به آن توجه کند.
 رييس مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصين ايران هم در اين مراسم با بيان اينکه مرکز آموزش و پژوهش مجمع در همه استان ها فعال شده است گفت: خوشبختانه فضاي خوبي پس از انتخابات در کشور حاکم شده است و بايد حداکثر استفاده را ببريم. دکتر مصدري با بيان اين که متخصصان زيادي در کشور داريم ولي نتوانستيم از آنها استفاده کنيم گفت: بحث آموزش مديران و بالا بردن بينش آنان در اين مرکز پيش بيني شده و در اين راستا توافق نامه هايي نيز منعقد شده است.
وي در ادامه به تشريح برنامه ها و اهداف اين مرکز براي چشم انداز 1404 پرداخت.
شايان ذکر است در اين مراسم عباس آلبويه رييس شوراي اسلامي شهر سمنان نيز در خصوص آموزش و پژوهش و نقش آن در رشد و توسعه مطالبي عنوان کرد.
اين مراسم از سوي مجمع متخصصين با همکاري حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان