تاریخ 1392/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان: در مبارزه با مواد مخدر تمرکز بر پيشگيري باشد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
استاندار سمنان گفت: در برنامه هاي مبارزه با مواد مخدر توجه تمرکز بايد بيشتر بر بحث پيشگيري قرار گيرد. 
محمد وکيلي در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان سمنان، اظهار داشت: درمان و بازگشت هر فردي از جامعه که به مصرف موادمخدر آلوده شد، بسيار سخت و هزينه بر است و تمرکز بايد بر برنامه هاي پيشگيري و آگاه سازي جامعه باشد.  
وي با تاکيد بر اينکه همه در اجتماع بايد نسبت به مصرف مواد مخدر و آسيبهاي آن حساس شوند و دغدغه داشته باشند، افزود: اگر آموزش مهارتهاي زندگي به ويژه نه گفتن در افراد تقويت شود، شهروندان در برابر آسيب مواد مخدر تا حد زيادي مصون مي مانند.
وي بر گزارش دهي و آسيب شناسي برنامه هاي آموزشي و پيشگيرانه مبارزه با مواد مخدر تاکيد کرد و خواستار استفاده از توانمندي و گستردگي بسيج در برنامه هاي آموزشي پيشگيري شد.
وي با اشاره به لزوم همکاري شهرداري و شوراهاي شهر و روستا با نيروي انتظامي براي شناسايي و پاکسازي نقاط آلوده و افراد توزيع کننده موادمخدر، افزود: اگر اين همکاري وجود داشته باشد، بسياري از آسيبهاي اجتماعي ديگر مانند سرقت نيز کاهش چشمگير مي يابد.
وکيلي بر تمرکز بيشتر برنامه هاي آموزشي براي دانش آموزان و دانشجويان تاکيد و تصريح کرد: دانشجويان به دليل دوري از خانواده و ورود به فضاي آزاد دانشگاه بيشتر مورد آسيب و تهديد افراد سودجو هستند که آموزش آنها به ويژه پس از ورود به دانشگاه، باعث مصون سازي بخش زيادي از جوانان مي شود.
وي بر آموزش مربيان پرورشي مدارس براي شناخت و آگاهي بخشي به دانش آموزان در زمينه آسيبهاي مصرف موادمخدر تاکيد کرد.
وي کاهش تقاضاي مواد مخدر و افزايش قيمت انواع مواد مخدر را ناشي از اقدامات به هنگام و مطلوب نيروي انتظامي عنوان کرد و ادامه داد: کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه با کاهش سرقت، بداخلاقي هاي اجتماعي و بسياري از آسيبهاي ديگر همراه مي شود.
استاندار سمنان توجه بيشتر فرمانداران، مديران و کارشناسان دستگاه هاي اجرايي بر بحث مبارزه با مواد مخدر را خواستار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان