تاریخ 1392/09/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
حراست بايد ماوا و پايگاه ايمن براي پرسنل باشد

سرويس خبر:
استاندار سمنان در پنجمين گردهمايي مسئولين حراست فرمانداريها و شهرداريهاي استان افزود: حراست بايد ماوا و پايگاه  ايمن براي کارکنان باشد.  
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان،   وکيلي با توجه به نقش حراست ها در دستگاه اجرايي گفت: مجموعه حراست بايد فضاي تصميم سازي را طوري براي مسئولين فراهم کنند تا منجر به تصميم گيري کارشناسانه شود.
وي گفت: تقوا بزرگترين سپر حفاظتي همه انسانها به شمار مي رود و آنچه براي همه کارکنان خصوصا" نيروهاي حراستي نياز است تقوا، داشتن صحه صدر و برخورد مناسب است.  
وکيلي افزايش اميد در جامعه را از وظايف حراست ها برشمرد و افزود: ايجاد اميد نيازمند تدبير صحيح در کارها است.
وي گفت: جامعه اي که در آن نشاط و اميد باشد، وسوسه ها و تحريم ها هيچ تاثيري نخواهد داشت و ايجاد اميد و نشاط در جامعه مشکلات را تبديل به فرصت خواهد کرد.
در ادامه شريفي مشاور استاندار و مدير کل حراست استانداري  يکي از مهمترين اولويتهاي اين حوزه را تغيير تگاه کارکنان و فعاليتهاي حراست عنوان کرد و گفت: امروزه نگاه تجسس امنيتي و مچ گيري از اين مجموعه رخت بربسته و گفتمان فرهنگي غالب شده است.
وي افزود: نگاه حمايتي و پشتيباني با رويکرد پيشگيري از مهمترين مسائلي است که بايد در راس امور قرار گيرد.
شريفي اذعان داشت: همه کارکنان زير چتر حمايتي واحد حراست خواهند بود و قطعا" تلاش خواهد شد اين گفتمان در سطوح مختلف جامعه بويژه شهرداريها و فرمانداريها استان فراگير شود.
وي ارتقا» دانش عمومي کارکنان در حوزه هاي حفاظت پرسنلي و تلاش براي راه اندازي و استفاده از فناوريهاي نوين در حراست از ديگر اولويتهاي اين اداره عنوان کرد.
مديرکل حراست استانداري گفت: ما با برنامه ريزي هاي مدون و فرايند مدار به دنبال آن هستيم که از ذهن و فکر کارکنان خود  حراست کنيم حراست از فيزيک،  IT  وهمه در جاي خود اهميت دارد اما  اگر تفکر مثبتي در کنار اين امنيت فيزيکي قرار نگيرد قطعا" نتيجه نخواهيم گرفت. لذا بايد در کنار حفاظت هاي فيزيکي و حتي بيشتر از آن در پي حفاظت و حراست از تفکر کارکنان باشيم.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان