تاریخ 1392/09/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نگاهي به جدول رده بندي و بهترين هاي نيم فصل

سرويس ورزشي:  
 نيم فصل اول سيزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر در شرايطي به پايان رسيد که پرسپوليس با تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد. اما نکته نگران کننده در نيم فصل عملکرد ضعيف گلزنان است که به طور متوسط در هر دو بازي يک گل به ثمر رسانده اند.
نيم فصل نخست سيزدهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور عصر يکشنبه 3 آذرماه با برگزاري ديدار معوقه استقلال با ملوان از هفته دوازدهم اين مسابقات به صورت رسمي به پايان رسيد که در پايان اين 120 مسابقه، تيم پرسپوليس به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به تيم هاي استقلال و فولاد خوزستان به عنوان قهرماني نيم فصل دست يافت.در نيم فصل نخست، 80 بازي برنده داشت و 80 ديدار هم با تساوي به پايان رسيد و 261 گل نيز از خط دروازه ها عبور کرد تا معدل 175.2 گل در هر مسابقه به ثبت برسد که در اين بين تيم هاي فولادخوزستان و تراکتورسازي تبريز با 46.1 گل در هر بازي بيشترين گل زده را به خود اختصاص دادند و تيم 67.0 گل در هر بازي کمترين آمار گلزني در هر بازي را به دست آورده است.
در اين نيم فصل داماش بهترين پيروزي را به دست آورد. آنها در هفته چهاردهم با نتيجه 5 بر يک از سد ذوب آهن اصفهان عبور کردند که اين بهترين و جزو پرگل ترين پيروزي هاي نيم فصل نخست بود.
 البته تراکتورسازي 4 بر 2 مقابل ذوب آهن و استقلال 4 بر 2 برابر فجرسپاسي در هفته سوم و نفت تهران 4 بر 2 مقابل استقلال صنعتي در هفته پنجم پيروز شدند که اين چهار مسابقه، پرگل ترين بردها را در نيم فصل نخست رقم زد.
البته 19 بازي نيم فصل نخست با تساوي بدون گل به پايان رسيد که 3 بازي آن در هفته دوازدهم رقم خورد. در هفته هاي چهارم، هفتم و چهاردهم هم هيچ مسابقه اي با تساوي بدون گل همراه نبود.
در اين نيم فصل 5 دربي هم برگزار شد که تراکتورسازي  - گسترش فولاد در هفته دوم به تساوي يک بر يک رسيدند، داماش - ملوان در هفته دوم به تساوي صفر بر صفر دست يافتند، فولاد خوزستان در هفته ششم با نتيجه 3 بر 2 استقلال صنعتي خوزستان را شکست داد، استقلال- پرسپوليس در هفته هشتم صفر بر صفر شدند و سپاهان هم در هفته يازدهم در آخرين دربي نيم فصل با يک گل برابر ذوب آهن به پيروز دست يافت. مس کرمان تنها تيمي بود که نتوانست به پيروزي دست پيدا کند و خط تيره مقابل بردش در جدول باقي ماند.
بهترين ها و بدترين ها، جدول آقاي گل و جدول رده بندي نيم فصل نخست ليگ سيزدهم به شرح زير است

بهترين هاي نيم فصل نخست ليگ سيزدهم:
بهترين تيم: پرسپوليس
بيشترين برد: پرسپوليس، استقلال و فولاد با 8 برد
بيشترين مساوي: مس کرمان با 9 مساوي
بيشترين باخت: راه آهن سورينت و فجرسپاسي شيراز با 8 باخت
بيشترين گل زده: فولاد خوزستان و تراکتورسازي تبريز با 22 گل زده
بيشترين گل خورده: ذوب آهن اصفهان با 22 خورده
بهترين تفاضل گل : تراکتورسازي تبريز 9+
بيشترين امتياز: پرسپوليس، استقلال و فولاد با 27 امتياز
بدترين هاي نيم فصل نخست ليگ سيزدهم:
بدترين تيم: مس کرمان قعرنشين جدول (بدون برد، 9 تساوي، 6 باخت، 10 زده، 18 خورده و 9 امتياز)
کمترين برد: مس کرمان بدون برد
کمترين مساوي: فولاد خوزستان با 3 مساوي
کمترين باخت: تراکتورسازي تبريز با 2 باخت
کمترين گل زده: مس کرمان با  10 گل زده
کمترين گل خورده: پرسپوليس با 6 گل خورده
بدترين تفاضل گل:  فجرسپاسي شيراز 10- کمترين امتياز: مس کرمان 9 امتياز

جدول آقاي گل ليگ برتر:
7 گل: کريم انصاريفرد ( تراکتورسازي تبريز)، سجاد شهباززاده (سايپا)، غلامرضا عنايتي (صباي قم) و لوسيانو پريرا (فولاد)
 6 گل: مهدي رجب زاده (ذوب آهن) و سيدجلال رافخايي ) ملوان
 5 گل: ميلاد ميداوودي (صنعتي خوزستان)، محمد غلامي ) سپاهان)، مهرداد بايرامي (گسترش فولاد) و رضا نوروزي (نفت تهران
 4 گل: سعيد دقيقي، (تراکتورسازي)، فرهاد مجيدي ( استقلال)، بختيار رحماني (فولاد)، سيدمهدي سيدصالحي (پرسپوليس)، جابر انصاري (فجرسپاسي)، امين متوسل زاده و مسعود حسن زاده (داماش گيلان)


نسخه چاپي ارسال به دوستان