تاریخ 1392/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرعامل سايپا:
قيمت خودرو تا پايان سال تغيير نمي‌کند

 مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: با توجه به دستور وزير صنعت، معدن و تجارت و براي کمک به مشتريان تا پايان سال افزايشي در قيمت محصولات نخواهيم داشت.

سعيد مدني در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اينکه قيمت خودرو افزايش مي‌يابد يا نه، اظهار کرد: در مورد قيمت خودروها تابع سياست‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت هستيم.

وي ادامه داد: با وجود تمام مشکلات شخص وزير صنعت، معدن و تجارت پيگيري زيادي براي حل مشکلات صنعت مانند مشکل LC داشته است بنابراين اميدواريم با فعاليت‌ها و کمک‌هاي دولت زيان خودروسازان کاهش پيدا کرده و جبران شود.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا درباره ارائه تقاضاي افزايش قيمت محصولات اين شرکت به شوراي رقابت، اظهار کرد: به هر حال بايد قيمت واقعي محصولات مشخص شود. اسناد قيمتي به شوراي رقابت ارائه شده تا قيمت خودرو به صورت صحيح و با استناد به همه هزينه‌هاي توليد محاسبه شده و فاکتورهايي که قبلاً در محاسبه قيمت خودرو ديده نشده بود لحاظ شود.

وي ادامه داد: واقعيت اين است که قيمت مواد اوليه توليد خودرو در داخل کشور سه تا هشت برابر و قيمت قطعات خارجي سه برابر افزايش يافته و به دنبال آن قيمت تمام شده توليد خودرو نيز افزايش پيدا کرده است. مدني افزود: چرا وقتي قيمت يک يخچال خارجي از 900 هزار تومان به سه ميليون تومان رسيده و يا قيمت بخاري از 100 هزار تومان به 400 هزار تومان افزايش يافته کسي اعتراض نمي‌کند اما وقتي قيمت پرايد از 9 ميليون تومان به 15 ميليون تومان رسيده همه خودروسازان را ملامت مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان