تاریخ 1392/06/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ابراز نگراني از فروش سايت ايران خودرو در سمنان

دبير اجرايي خانه کارگر استان سمنان اخيرا در نامه اي وارده که رونوشت آن به نماينده ولي فقيه در استان، استانداري، نماينده مجلس، فرماندار و برخي مديران کل و رسانه هاي استان ارسال شده است، از معرض فروش قرار گرفتن سايت ايران خودرو در سمنان که قرار بود تا حدودي معضل بيکاري جامعه و شهرسمنان را حل کند، ابراز نگراني کرده است. در قسمتي از اين نامه آمده است....
شنيده ها حکايت از آن دارد که کارخانه ايران خودرو سمنان در معرض فروش قرار گرفته و شخص يا اشخاصي سهام آن را خريداري نموده اند آنچه مسلم است، مسئولين ايران خودرو با توجه به مشکلات مالي و اقتصادي شرکت دست به چنين کاري زده اند و جاي هيچ گونه بحثي نيست.اما آيا نمي شد کارخانه اي که سال هاي متمادي مردم سمنان چشم انتظار راه اندازي آن بودند به اين اميد که گوشه اي از مشکلات اشتغال و بيکاري هزاران جوان تحصيل کرده و در خانه نشين را حل نمايند،  در قالب يک شرکت سهامي خاص به خود مردم سمنان يا سرمايه گذاران بومي فروخته شود؟ آيا مرغ همسايه هميشه غاز است؟ آيا اين واگذاري و فروش ناگهاني ايران خودرو سمنان مسئولين استان را غافلگير نکرد يا خداي نکرده پشت پرده دست هايي در کار بود و هست؟ تا اين کارخانه را از چنگ مردم سمنان خارج کنند؟
به هر حال از مسئولين استان و شهرستان انتظار بيشتري داشتيم و داريم که پيگير اين امر مهم باشند. مسئولين از وضعيت اشتغال و بيکاري جوانان شهر و استان سمنان آگاهي داشته و دارند ولي آيا سکوت در قبال اين بي مهري مي تواند پاسخگوي دلسوزان و شهروندان باشد؟ بر اين باوريم تاکنون از نجابت مردم مظلوم و نجيب سمنان سو» استفاده ها شده و حق اين مردم تضييع شده است.
لذا نبايد مسئولين محلي راضي شوند به وجود نيروهاي متخصص و کار آزموده بومي با اينگونه انتقال ها و اقدامات بيش از اين از خارج استان براي ما نيروي متخصص وارد نمايند، که از قديم گفته اند «چراغي که به خانه رواست به مسجد حرام است» باقي بقايتان منتظر پاسخي قانع کننده از شما هستيم.

حبيب اله محقق  
دبير اجرايي خانه کارگر استان سمنان
  


نسخه چاپي ارسال به دوستان