تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور دانش آموزان
همايش «آيه هاي تمدن» در شاهرود برگزار شد

سرويس خبر:
همايش آيه هاي تمدن کوتاه مدت بسيج دانش آموزي شاهرود براي دانش آموزان سال چهارم متوسطه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري بسيج در شاهرود، رئيس بسيج دانش آموزي سپاه شاهرود در اين همايش که بيش از 70 نفر از دانش آموزان شرکت کننده در طرح آيه هاي تمدن کوتاه مدت و خانواده هاي آنان از حوزه هاي مقاومت بسيج دانش آموزي ايمان، ايثار و کوثر در سالن اجتماعات کانون بسيج جوانان شاهرود برگزار شد، در سخناني با اشاره به طرح آيه هاي تمدن بسيج دانش آموزي اظهار کرد: هدف از برگزاري اين طرح تربيت دانش آموزان طراز انقلاب اسلامي در جهت کسب رتبه ها و رشته هاي برتر دانشگاه هايي مي باشد و در اين زمينه سرمايه گذاري خوبي انجام شده است.
محمدمهدي اسماعيلي افزود: بسيج دانش آموزي در اين طرح ماموريت شناسايي و ثبت نام دانش آموزان مستعد و حائز شرايط را به عهده دارد و برنامه هاي علمي و آموزشي بر عهده موسسه علمي آموزشي رزمندگان اسلام است.
وي تصريح کرد: امسال بيش از 100 نفر در آزمون هاي مرحله کوتاه مدت و بيش از 500 نفر در مرحله ميان مدت و کوتاه مدت طرح آيه هاي تمدن در شهرستان شرکت کرده اند که قريب به 300 نفر پذيرفته شده اند.

همچنين در اين همايش  سيدعلي حسيني تاشي مسئول موسسه رزمندگان اسلام شاهرود نيز در سخناني با اعلام اينکه سه سال است که اين طرح با همکاري موسسه علمي آموزشي رزمندگان اسلام برگزار مي شود، اظهار کرد: امسال برنامه ها با سه محور آزمون هاي گام به گام، اردوهاي آموزشي و همايش هاي مشاوره اي انجام مي شود.
وي افزود: اردوي آموزشي به مدت هشت روز در سمنان برگزار خواهد شد و دانش آموزان با توجه به برگزاري آزمون تعيين سطح به دو گروه الف و ب تقسيم شده اند که گروه الف از پرداخت شهريه معاف و گروه ب بايد نصف شهريه را پرداخت کنند.
حسيني خاطرنشان کرد: هزينه در نظر گرفته شده براي هر دانش آموز يک ميليون سيصد و پنجاه هزار تومان است که تماما توسط سازمان بسيج دانش آموزي براي دانش آموزان گروه الف پرداخت مي شود.
طرح آيه هاي تمدن بسيج دانش آموزي در سه سطح کوتاه مدت (آمادگي براي کنکور)، ميان مدت (دانش آموزان متوسطه دوره اول) و بلندمدت (پايه ششم ابتدايي) و از ميان دانش آموزان مستعد معدل بالاي 18 بسيجي مدارس انتخاب و بعد از آزمون تعيين سطح در طرح پذيرفته مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان