تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با دهه کرامت و در مراسم غبارروبي ضريح مطهر مهم ترين امامزاده سمنان مطرح شد;
متوقف ماندن عمليات اجرايي طرح توسعه حرم حضرت يحيي بن موسي کاظم(ع)

سمنان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
همزمان با روز ملي تکريم و بزرگداشت امام زادگان و در دهه کرامت آيين غبارروبي ضريح مطهر حضرت يحيي بن موسي الکاظم (ع) برادر حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) برگزار شد.
  در اين آيين معنوي که در آستانه سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) با حضور جمعي از مسوولان،  مردم و شيفتگان خاندان عصمت و طهارت برگزار شد، ضريح مطهر با حضور امام جمعه موقت سمنان و فرماندار عطرافشاني و غبارروبي شد.  
اين آيين همراه با نواي خوش مداحي برگزار شد و شرکت کنندگان با صلوات و ذکر ادعيه مخصوص،  نذور داخل ضريح را جمع آوري و ضريح مطهر را با گل و گلاب شستشو دادند.  
در مراسم قبل از اجراي غبارروبي رييس اوقاف و امور خيريه شهرستان سمنان با گراميداشت دهه کرامت گفت: در شهرستان سمنان 38 امام زاده و بقعه متبرکه وجود دارد که نسب اين بزرگواران به اهل بيت عصمت و طهارت مي رسد.  
در اين آيين همچنين از قاريان آيين هاي ماه مبارک رمضان در آستان مبارک امام زاده يحيي بن موسي الکاظم (ع) تجليل شد.

مدير اجرايي آستان مقدس امام زاده يحيي بن موسي الکاظم (ع) در اين آيين از مسوولان شهرستان سمنان خواست تا در اجراي طرح توسعه اطراف اين حرم مقدس تسريع نمايند.  
جمشيد صفاري گفت: شش ماه است که عمليات اجراي طرح توسعه اطراف حرم مطهر متوقف شده است.  
وي با تاکيد بر اينکه فعاليتي در اين زمينه صورت نمي گيرد از مسوولان اين شهرستان خواست تا با فعال سازي اين طرح توسعه اطراف حرم را تسريع بخشند.  
صفاري با تاکيد بر اهميت و نقش بارگاه ملکوتي حضرت يحيي بن موسي الکاظم در سمنان به عنوان قلب اين استان گفت: بسياري از زائران براي استفاده از اين حرم نوراني با مشکل اسکان و ... مواجه اند. وي گفت: اجراي طرح توسعه نقش بسيار مهمي در رونق اقتصادي اين شهر و به ويژه بازار سمنان دارد و بازار را از رکود فعلي خارج مي سازد و علاوه بر اين نقش موثري در جلب و جذب زائران دارد.  
صفاري با اشاره به جمع آوري ماهانه 150 ميليون ريال نذور از داخل ضريح مطهر گفت: سال گذشته سه ميليارد و 400 ميليون ريال درآمد اين امام زاده بوده است که ماهانه 290 ميليون ريال مي شود.  
مدير اجرايي آستان مقدس امام زاده يحيي بن موسي (ع) سمنان گفت: از اين رقم ماهانه 250 ميليون ريال قسط بانک پرداخت مي شود و بقيه صرف هزينه هاي جاري اين آستان مقدس مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان