تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
چند نکته درباره کنسرت سالار عقيلي و کيوان ساکت در سالن هلال احمر سمنان
   نويسنده : ميثم دهرويه

در چند روز اخير در سايت ها مطلبي را خواندم با عنوان حاشيه هاي جنجالي کنسرت ها و مطلبي مشابه در شماره 2772 به تاريخ 18 شهريور 92 در روزنامه اعتماد در ابتداي مطلب اشاره اي شده بود به کنسرت سالار عقيلي در برج ميلاد و سپس کنسرت ايشان به همراه کيوان ساکت در سمنان و آبروي هنرمندان موسيقي را به بازي نگيريد.
وظيفه خود مي دانم به چند نکته درباره اين کنسرت اشاره کنم.

1- اينجانب از ابتدا در جريان ماجراي برگزاري اين کنسرت بودم. قرار نبود کنسرت با حضور کيوان ساکت برگزار شود، بلکه قرار بود استاد مجيد درخشاني به همراه سالار عقيلي برنامه داشته باشند که به علت کمبود وقت آقاي عقيلي اين برنامه در اين تاريخ، آقاي عقيلي مجوز خود را گرفت اما کنسل شد و اگر درايت مسئولان فرهنگي استاني نبود برنامه بعدي مجوز نمي گرفت.

2- کيوان ساکت در جمعه اول شهريور ماه در سمنان برنامه اش را اجرا کرده بود. از آن جايي که قرار بود دوباره در 14 و 15 شهريور نيز برنامه داشته باشد، اگر تلاش مسئولان نبود برگزاري اين برنامه ممکن نبود. در تبليغات، پوستر و تراکت نام ايشان توسط برگزار کنندگان درج شده بود و اگر چنانچه در بيلبوردها به نام ديگري قيد شده بود اين موضوع مرتبت به برگزار کنندگان بود نه مسئولان فرهنگي  

3- درخواست براي مجوز با اين نام و برگزاري اين برنامه کلا با کانون موسيقي استان بود چون هنوز موسسه فرهنگي هنري براي اجراي کنسرت در سمنان نداريم پس دليلي نداشت مسئولان استاني از کانون موسيقي خود حمايت نکنند و با توجه به اين که برنامه کلا خصوصي بود و داراي بليط فروشي بود پس استاد کيوان ساکت دليلي نداشت مسئولين فرهنگي به سالن براي خوش آمدگويي مي آمدند مگر شما وقتي در برج ميلاد برنامه مي گذاريد وزير محترم ارشاد براي خوش آمدگويي به آن جا مي آمدند.

4- با وجود نبود ديدگاه اجتماعي براي برگزاري کنسرت در يک ماه گذشته در سمنان، کنسرت ها يکي پس از ديگري در استان برگزار شد و شايد هزينه آن براي يک خانواده در شهري چون سمنان زياد بود; اما مسئولان فرهنگي استان با حمايت خود از کنسرت ها نشان دادند ديد آن ها وسيع تر از آن چه ما تصور مي کنيم، مي باشد، دليل اينجانب براي نوشتن اين چند نکته اين مي باشد که روند خوبي در اجراي کنسرت هاي موسيقي در استان سمنان، پس از سال ها شکل گرفته که اميدواريم اين روند ادامه داشته باشد و با برخي مطالب مسئولان فرهنگي استان را دل زده نکينم و شايد تنها مشکل کنسرت اخير اين بود که بعضي از کساني که با همکاري کانون موسيقي استان برگزار کننده اين کنسرت بودند، دوستان قبلي اجراي کنسرت استاد درخشاني و سالار عقيلي را رنجانده بودند. 
استاد کيوان ساکت شما در يک ماه گذشته 3 برنامه در استان سمنان داشتيد و همه آنها به خوبي برگزار شد و هزينه خود را که مبلغي بالا بود را دريافت نموديد پس دور از انصاف بود که در برخي از سايت ها مطالبي را عنوان کنيد که دور از واقعيت بود.

اميدوارم اين اتفاقات ديگر نيفتد و بازهم مي گويم بايد از مسئولين فرهنگي اداره کل فرهنگ و ارشاد استان براي برگزاري کنسرت هاي موسيقي کمال تشکر را داشته باشيم تا شاهد کنسرت هاي پاپ نيز بعد از اين چند سال باشيم.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان