تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برپايي نخستين نمايشگاه بانکداري اسلامي در سمنان

سرويس خبر:
نخستين نمايشگاه بانکداري اسلامي به همت بانک مهر اقتصاد استان،  در سمنان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي بانک مهراقتصاد استان سمنان،  مديرکل امور شعب بانک مهراقتصاد استان سمنان در آيين افتتاح نمايشگاه  بانکداري در گفتگو با خبرنگاران هدف از برگزاري اين نمايشگاه توسط بانک مهراقتصاد را پاسخگوئي به دغدغه علما، مراجع عظام، دلسوزان نظام، مديران ارشد بانکي و آحاد جامعه به امر ترويج بانکداري اسلامي  و توجه به مقوله الزامات استقرار بانکداري اسلامي و عملياتي کردن آن در سيستم بانکي عنوان کرد.
"ماشاا... جديدي" گفت: نمايشگاه بانکداري اسلامي،  نخستين نمايشگاهي است که در استان توسط بانک مهراقتصاد استان سمنان برگزار شده است. وي گفت: اين نمايشگاه به مناسبت هفته بانکداري اسلامي  در سال حماسه سياسي و اقتصادي و توجه ويژه به جايگاه بانکداري اسلامي و عزم و اراده جدي بانک مهر اقتصاد براي تحقق عملي بانکداري اسلامي  و بدون ربا در محل مصلي نمازجمعه مرکز استان برگزار شد.
جديدي تصريح کرد: در اين نمايشگاه، نمازگزاران و بازديدکنندگان از نزديک با اقدامات عملي بانک مهر اقتصاد در راستاي پياده سازي بانکداري اسلامي آشنا خواهند شد و با توجه به حضور کارشناسان مربوطه در محل نمايشگاه به سوالات و شبهات  احتمالي بازديدکنندگان در خصوص مفاهيم و کارکردهاي انواع عقود اسلامي،  پاسخ هاي لازم داده خواهد شد.
جديدي در ادامه اجراي صحيح بانکداري اسلامي در جامعه را باعث سالم سازي اقتصاد کشور،  توزيع عادلانه ثروت،  گسترش عدالت اقتصادي،  شکوفائي اقتصاد،  کسب روزي حلال و رفع فقر و تبعيض دانست.
جديدي در پايان اذعان داشت: بانک مهراقتصاد خود را طلايه دار در اجراي صحيح  قانون بانکداري بدون ربا دانسته و همواره تلاش دارد تا با تاسيس کميته شرعي و با بهره گيري از نظر علما و فقها با شفاف سازي و رفع شبهات در مسائل بانکي،  گام هاي  عملي را در پياده سازي و تحقق بانکداري اسلامي بردارد.
شايان ذکر است اين نمايشگاه از تاريخ 15 شهريور به مدت يک روز از ساعت 9 صبح  الي 15 عصر در محل مصلي نماز جمعه سمنان به روي علاقه مندان باز بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان