تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نقش زنان در سالم سازي جامعه فراموش نشود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: اصول و ارکان يک خانواده سالم با حضور زن معنا پيدا مي کند و اين امر بايد در جامعه نمايان شود.  
مهين نوروزي فر در همايش بانوان نمونه ادارات شهرستان مهديشهر که با حضور فرماندار اين شهرستان و بانوان منتخب ادارات مهديشهر برگزار شد،  اظهار داشت: نقش زنان در نظام جمهوري اسلامي نبايد فراموش شود و بر هيچ کس پوشيده نيست،  امروزه زنان در عرصه هاي مختلف نقش آفريني دارند و در شکوفايي جامعه،  خانواده گام بزرگي برمي دارند.  
وي با اشاره به اينکه دفتر امور خانواده و بانوان استانداري تلاش در راه تحکيم بنيان خانواده را از وظايف اصلي خود مي داند،  افزود: آموزش هايي که به صورت حضوري و غيرحضوري براي کارکنان انجام مي شود در اين زمينه گام هاي بلندي را برداشته است.  
معاون دفتر امور خانواده و بانوان استانداري سمنان گفت: زن در مقام يک همسر و يا يک مادر،  نقش فرهنگي،  تربيتي،  آموزشي و اجتماعي دارد و به واسطه ارزش هاي معنوي که خداوند درنهاد وي نهاده است محور و پايه گذار آرامش و موفقيت درخانواده است.  
نوروزي فر بيان کرد: کرامت زن بايد به عنوان يک ارزش در جامعه مطرح شود; چرا که امروز زنان در جامعه حرفي براي گفتن دارند; بايد به حرف هايشان توجه و براي برطرف کردن مشکلات از خودشان کمک بگيريم.  
وي ادامه داد: زن بايد با حفظ حجاب و احکام اسلام در جامعه به خوبي ظاهر شود; چرا که با ظاهر شدن بدحجابي زمينه افراد بوالهوس را فراهم نکند و با الگوگيري از زنان برتر اسلام در جامعه الگو و نقش آفريني کند.  
معاون امور خانواده و بانوان استانداري سمنان بيان کرد: امروز زنان پاي به پاي مردان در تمامي عرصه هاي اقتصادي،  فرهنگي و اجتماعي حضور فعال و موثري دارند و نبايد به آنان نگاه جنسيتي شود. 
نوروزي فر گفت: اسلام به وجود زن گوهر و ارزش بخشيده است و زن با مشارکت و فعاليت در اجتماع الگو و نقش آفريني در جامعه،  همپاي مردان گام بر مي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان