تاریخ 1392/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
لغو برخي از تحريم‌هاي وزارت خزانه‌داري آمريکا عليه ايران

نيويورک تايمز گزارش داد که دولت آمريکا روز سه شنبه محدوديت‌هاي درازمدت براي فعاليت‌هاي انسان‌دوستانه و حاکي از حسن نيت بين ايران و آمريکا از جمله تبادل ورزشکاران را لغو کرد؛ اين دومين باري است که دولت آمريکا در سال جاري تحريم‌هاي خود عليه ايران را لغو مي‌کند و در حالي انجام مي‌شود که رييس‌جمهور ايران تمايل خود براي بهبود روابط را نشان داده است.

به گزارش ايسنا دفتر کنترل دارايي‌هاي خارجي وزارت خزانه‌داري آمريکا که ناظر بر تحريم‌هاي ايران است روز سه‌شنبه در بيانيه‌اي اعلام کرد که روند کارهاي اداري براي لغو تحريم‌ها را کاهش داده است تا ارايه خدمات بهداشتي، امداد رساني، محافظت از حيات وحش و پروژه‌هاي حقوق بشري به ايران را تسريع بخشد.

به گزارش روزنامه نيويورک تايمز"فعاليت‌هاي مرتبط با مسابقات و مراسم ورزشي، حمايت از بازيکنان ورزشي، مربيگري، داوري، آموزش و بسياري فعاليت‌هاي ديگر" نيز مجاز شده‌اند.

در بيانيه وزارت خزانه‌داري آمريکا آمده است که اين اقدام که الزامات مستثني شدن از تحريم‌ها به صورت مورد به مورد را حذف مي‌کند، نشانه "تعهد دولت (آمريکا) به تقويت روابط بين مردم آمريکا و ايران" است.

گروه‌هاي حامي اين اقدامات از اين گام استقبال کردند. شوراي ملي ايران- آمريکا که با تحريم‌ها مخالف است گفت که سالها تلاش کرده است محدوديت‌ها روي کمک‌هاي انسان دوستانه و تبادلات ورزشي لغو شوند.

وزارت خزانه داري آمريکا در ماه مه سال گذشته تحريم‌ها عليه شرکت‌هايي که فناوري‌هاي ارتباطي شخصي را به ايرانيان مي‌فروشند، لغو کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان