تاریخ 1392/04/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
از سوي شوراي گسترش آموزش عالي صادر شد
موافقت اصولي قطعي دانشگاه فرزانگان سمنان (ويژه خواهران)

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
حسين نادري منش معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري موافقت قطعي شوراي گسترش آموزش عالي کشور را با ايجاد دانشگاه فرزانگان (ويژه خواهران) در شهرستان سمنان اعلام کرد.
سيف اله سعدالدين مسول راه اندازي دانشگاه فرزانگان گفت: تاسيس و راه اندازي اين دانشگاه، نتيجه مطالعات دقيق کارشناسي و مطالبه به حق بانوان اين استان که جمعيتي معادل 50 درصد کل استان را تشکيل مي دهند و نگاه مسولين استان به توسعه آموزش عالي به عنوان يکي از محورهاي اصلي توسعه سمنان برشمرد و عنوان داشت: اصلي ترين مساله در مورد ايجاد اين دانشگاه حرکت به سوي ايجاد دانشگاه اسلامي و تحقق منويات مقام معظم رهبري در توسعه دانشگاه هاي اسلامي در کشور مي باشد.  
وي در خصوص آغاز به کار اين دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه فرزانگان سمنان رسما از مهرماه 1392 با جذب120 نفر دانشجو در سه گرايش 1-  مهندسي کامپيوتر-  نرم افزار، 2-  مهندسي فناوري اطلاعات  IT ، 3-  زيست شناسي و در مقطع کارشناسي آغاز به کار خواهد کرد.
سعدالدين اختصاص زمين به مساحت 40 هکتار جهت احداث دانشگاه فرزانگان و همچنين انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان را براي مساعدت در تامين مدرس و بهره مندي از فضاي آموزشي و تجهيزات آزمايشگاهي و کتابخانه اي را گامي بسيار مهم براي اين دانشگاه برشمرد.
وي از همه مسولين استان، شهرستان و دانشگاه سمنان علي الخصوص استاندار سمنان، نمايندگان مردم شهرستان هاي سمنان و مهديشهر در دوره هاي هشتم و نهم مجلس شوراي اسلامي، فرماندار سمنان، بنياد همياري در توسعه آموزش عالي سمنان، رياست دانشگاه سمنان و همچنين مردم شهرستان سمنان که در ايجاد اين دانشگاه نقش ارزنده اي داشته اند قدرداني و ابراز اميدواري کرد با استمرار اين حمايت ها شاهد توسعه فراگير و موثر آموزش عالي در منطقه باشيم.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان