تاریخ 1392/03/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
يادداشتي درباره عليرضا رعدي مرد بزرگ فوتسال ما
   نويسنده : علي زندي پور

در روز شنبه 25 خرداد به کمپ تيمهاي ملي رفتم تا بازي تيمهاي فوتسال عراق با منتخب کارگري را از نزديک نظاره گر باشم. بازي که با برتري تيم ملي عراق به پايان رسيد و تيم ملي عراق فوتسالي به نمايش گذاشت که با ادامه  اين روند بي ترديد در چند سال آينده به قطبي در فوتسال آسيا تبديل خواهد شد و اين تغيير را مديون يک ايراني بزرگ به اسم عليرضا رعدي هستند که توانسته در مدت اندک حضورش به عنوان سرمربي تيم ملي عراق باعث تغيير و تحول بنيادي در اين تيم  شود.
استاد رعدي که در ايران با نامهرباني هاي بسياري مواجه شد. اين بار تجربياتش را در اختيار فوتسال عراق قرار داده و الحق که موفق هم بوده است.
مدرس رسمي فيفا که حدود يک ماه است تيمش را براي مسابقات آسيايي کره جنوبي آماده مي کند چنان در انتقال مفاهيم کليدي فوتسال به شاگردانش خوب عمل کرده که در بازي با منتخب کارگري که بيشتر بازيکنان ليگ برتري بودند يارانش انواع و اقسام تاکتيکها را به نمايش گذاشتند که اين نشان از توانايي بالاي فني اين مرد بزرگ دارد.
مولف کتاب شيوه هاي تمرين در فوتسال با هدايت تيم عراق در صدد اين است که براي هزارمين بار توانايي بالاي فني و تبحر در هدايت تيمها را نشان دهد ولي افسوس آنان که بايد اينها را ببينند يا خود را به نديدن زده اند و يا از واقعيت فرار مي کنند.
به راستي چرا نبايد از تجربيات رعدي در تيم ملي خودمان سود ببريم؟ چرا تمامي شاگردان استاد رعدي که در سر کلاس هاي ايشان مدرک مربيگري فوتسال خود را گرفته اند بايد مشغول تيم داري و مربيگري باشند اما کسي که اين مدرک ها را به اينها داده راهي ديار غربت مي شود و جايي در بدنه فوتسال ندارد؟ مگر چند نفر همانند او در ايران داريم که اينگونه با او برخورد مي کنيم؟ آيا وقت آن نرسيده به جاي اعتماد به غريبه ها کار را به يک با تجربه دنيا ديده بسپاريم؟
نکته ديگر اينکه  از بازي تيم ملي عراق با تيم فوتسال کارگري مربيان فوتبالي که اين روزها در کمپ و در کلاس   A  آسيا حضور دارند نيز ديدن کردند و جالب اينکه همه  اين عزيزان که هر روز مي آيند و تمرينات تيم عراق و کار مربي ايراني اش را مي بينند و لذت مي برند در صحبتي که با من داشتند  بر اين عقيده بودند که استاد رعدي علاوه بر تمرينات مدرن و به روز خصوصيت منحصر به فرد ديگري دارد و آن  ادب و نزاکت ايشان و طرز برخورد دوستانه ايشان است و من خود شاهد بودم که پس از بازي چگونه با صبر و حوصله ايستاد و به سئوالات و صحبتهاي اين مربيان گوش داد.
اميدوارم روزي فرا برسد که علم و تجربه بزرگاني چون عليرضا رعدي در داخل همين کشور و براي جوانان اين مرز و بوم استفاده شود. به اميد آن روز

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان