تاریخ 1392/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تريبون آزاد
بازار داغ تبليغات و اعتماد سازي
   نويسنده : محمد عليان

در چند روز اخير، چهره هر شهر و روستايي براي انتخابات رئيس جمهوري و اعضاي شوراي اسلامي شهر با روزهاي قبلي با نصب پوسترهاي رنگارنگ بزرگ و کوچک،  رنگ و بوي خاصي به خود گرفته است. هر يک از نامزدها براي رسيدن به کرسي خدمت به مردم و آباداني ميهن اسلامي شعارهاي گوناگون سر مي دهند که چنان و چنين خواهم کرد; البته مردم فهيم ما نمونه هاي آن را در مناظره تلويزيوني از طريق تريبون ملي، از سوي کانديداهاي رياست جمهوري بارها و بارها شنيده اند و براي انتخاب اصلح، خود را به پاي صندوقهاي راي آماده و مهيا مي سازند تا در اين  بحبوحه حساس سرنوشت ساز تحريم و تهديدها، هر ايراني با اقتدار، با شور و شعور وصف ناشدني چون خاري در چشم دشمن برخيزد و با درک و شناخت عميق خويش در سرنوشت ميهن عزيز خود بي تفاوت نباشد و براي فردايي  بهتر و مقتدرتر بکوشد.  
اما چرا برخي از کانديدا ها، شعارهاي جديد با شيوه اي اعتماد سازي با احساسات خاصي با وعده وعيد و اجراي طرح هاي نوين را به مردم مي دهند؟ چرا تا کنون با داشتن امکانات وسيع دولتي و ديگر رسانه هاي گروهي داخلي و خارجي چنين تفکر و انديشه اي را براي پيشرفت ميهن اسلامي و رفع معضلات اجتماعي دست و پا گير و بهتر زندگي کردن از خود ارائه نداده اند؟  
به عنوان مثال يکي از عزيزان مدعي است که در آينده نزديک مشکل مسکن را از بين خواهد برد، ديگري دغدغه بيکاري و اعتياد جوانان، آن يکي معضلات تورم و گراني و به گردش در آوردن چرخ اقتصاد و توليد، هموطن ديگري از تعادل سرمايه ها و انتقاد از کابينه خود و حاکميت مردمسالاري ديني و... سخن مي گويد که بحمدا... هر کدام آزادانه و شفاف انديشه والاي خويش را که بسيار اميدوار کننده است به اطلاع مردم عزيزمان رسانيده که پس از انتخاب شدن و رسيدن به قدرت جامه عمل خواهند پوشاند ولي هيچ خبري از بيمه همگاني براي معالجه و مداواي دردمندان به خصوص بيماران حاد و سرطاني که تحت پوشش هيچکدام از نوع بيمه اي نيستند نبود، گويا از قشر فراموش شدگان جامعه هستند.
سوال اينجاست برخي از اين بزرگواران که اخيرا بيش از پيش خيال خدمت به ملت و ميهن عزيزمان دارند و ما هم هيچ شک و شبهه اي در صداقت، امانتداري و درستکاري آنان نداشته و نداريم آيا پس از گذشت 34 سال پيروزي انقلاب اسلامي مگر تا کنون در نظام مقدس جمهوري اسلامي هيچ پست و سمتي نداشته اند که اين روزها طرحهاي نوين را براي رشد و استقلال و شکوفايي اين ميهن پر گهر ارائه مي دهند؟  
حتما بايد در مقام رياست جمهوري براي حل مشکلات مسکن، بيکاري، اعتياد، تورم و گراني، انتقاد از کابينه و... خلاقيت و ابتکار از خويش نشان دهند؟ 
اخيرا يکي از کانديداهاي رياست جمهوري به استان محروم کشور مسافرت و ديدن نمود و در سفر چند روزه يا چند ساعته با يکي از شهروندان (پدر جانباز جنگ تحميلي) ديدار کرد که ماحصل گفتگوي ايشان همان درد سنگيني گراني، بيکاري و .... بود که به دوش مي کشيد و همانند ديگران مي ناليد.   وي در سخنراني هاي خود که صحبت هاي آن سالمند ملکه ذهنش شده بود بارها و بارها تکرار کرد که چرا چنين است و در جامعه عدالت رعايت نمي شود؟   به راستي چرا تا کنون با اين هموطن که اشک مي ريخت همدردي نشد و کسي صداي رنج او را نشنيد؟ مگر تا به حال وضعيت معيشتي بسياري از مردم نگران کننده نبوده است؟
نمونه اين افراد فرودست در ميهن اسلامي، ميليون ها نفر را در هر کوي و بر زني ميتوان به سهولت يافت. اگر نگاهي عميق و دقيق بياندازيم در هر کوچه و محله و در هر شهري، هزاران نفر از داشتن اين درد اجتماعي نا آشنا نيستند.  
و يا از گراني کمرشان خم شده يا از فساد اجتماعي مي گويند، يا از بيکاري ناله سر مي دهند يا از پرداخت کرايه منزل گلايه دارند يا از اعتياد عزيزان جوان خود آه مي کشند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان