تاریخ 1392/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رابرت ردفورد در نشست رسانه اي کن 2013; يک ساعت و 45 دقيقه بدون ديالوگ
به ارزش سکوت در فيلم و زندگي باور دارم

يکي از فيلم هايي توجه تماشاگران در جشنواره فيلم کن را جلب کرده، «همه چيز از دست رفته»  (Lost Is All) با بازي رابرت ردفورد کارگردان و بازيگر آمريکايي بود. ردفورد 76 ساله در اين فيلم که اولين بار در دنيا چهارشنبه در کن در بخش خارج از مسابقه روي پرده رفت، نقش مردي را بازي مي کند که سوار بر يک قايق تفريحي در اقيانوس هند براي بقا مبارزه مي کند. 
به جز يک نريشن کوتاه در ابتداي فيلم و چند فرياد از روي خشم، ردفورد که تنها بازيگر «همه چيز از دست رفته» است، در تمام يک ساعت و چهل و پنج دقيقه مدت فيلم، ديالوگي ندارد. ردفورد به خبرنگاران حاضر کن گفت از چالش تک بودن و تنهايي و نداشتن ديالوگ لذت برده است. 
او گفت: «به ارزش سکوت در فيلم باور دارم. در زندگي هم چنين باوري دارم، براي اينکه اطرافمان هميشه حرف هست، شايد خيلي بيش از آنچه بايد باشد.» بازي ردفورد در فيلم مورد تحسين منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. «همه چيز از دست رفته» را جي. سي چاندور کارگرداني کرده است. اين دومين فيلم او پس از «Call Margin» است.  
ردفورد در 1981 براي فيلم «مردم عادي» برنده اسکار بهترين کارگرداني شد و در 1995 نيز براي فيلم «مسابقه پرسش و پاسخ» نامزد دريافت جوايز بهترين فيلم و کارگردان بود. او سال 1974 هم براي فيلم «نيش» نامزد اسکار بهترين بازيگر شد. ردفورد سال 2002 يک جايزه افتخاري اسکار را دريافت کرد.
بازي بي کلام «رابرت ردفورد» در فيلم «همه چيز از دست رفت»، مورد استقبال فراوان تماشاچيان و منتقدان جشنواره فيلم کن واقع شد. بازي رابرت ردفورد کارگردان و هنرپيشه  باسابقه  هاليوودي در فيلم تک پرسوناژ «همه چيز از دست رفت» به کارگرداني «جي.سي شندور»، استقبال پرشور حضار شصت وششمين جشنواره فيلم کن را در پي داشت.  
اين بازيگر معروف در اين فيلم که تقريبا هيچ ديالوگي ندارد ، نقش ماهيگيري را ايفا مي کند که در دريا گم شده است. شندور سال 2011 با نخستين فيلم خود، نامزد دريافت جايزه بهترين فيلمنامه ي اورجينال کن شده بود.  
«اينديپندنت» فيلم جديد ردفورد را "کاملا گيرا و بانفوذ" توصيف کرده است. روزنامه  «ورايتي» هم درباره هنرنمايي اين بازيگر نوشت: ردفورد با بازي تک نفره  و حضور احساسي اش در اين فيلم، فوق العاده عمل کرد. به گزارش بي.بي.سي، شندور و ردفورد براي فيلمبرداري اثر حدود سه ماه را در مکزيک سپري کرده اند. 

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان