تاریخ 1392/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تشکر رهبر معظم انقلاب از نامزدهاي احراز صلاحيت نشده در تمکين به قانون

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز (چهارشنبه) در ديدار رئيس، هيات رئيسه و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، با تاکيد بر اينکه مجلس در راس امور و قوه مجريه نيز در وسط ميدان کارهاي سنگين اجرايي است، رعايت قانون و تعامل دو طرفه و انصاف را در همکاري دولت و مجلس ضروري برشمردند.  
به گزارش ايسنا حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با اشاره به انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري گفتند: همه بايد تلاش کنند تا انتخابات پرشور و با حضور عمومي مردم برگزار شود زيرا اقتدار و استحکام نظام اسلامي از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون بر مبناي حضور و پشتيباني مردمي بوده است.  
رهبر انقلاب اسلامي برگزاري پرشور انتخابات را زمينه ساز مصونيت، اقتدار، امنيت کشور و برطرف کننده تهديدهاي دشمنان خواندند و افزودند: نظام جمهوري اسلامي ايران، نظام ريشه دار است که ريشه آن مردم و پشتيباني يکپارچه مردمي است. 
حضرت آيت الله خامنه اي، پشتيباني مردمي از نظام اسلامي را مايه عزت و برکت کشور و نظام و خود مردم دانستند و تاکيد کردند: بر اساس اين قاعده، انتخابات که مظهر حضور مردم است بايد پرشور برگزار شود.  
ايشان با اشاره به وجود قوانين خوب و معقول در همه مراحل انتخابات و نبود بن بست در هيچ مرحله اي، خاطرنشان کردند: تاکنون نيز همه مراحل براساس روال قانوني انجام شده است و داوطلبان انتخابات نيز در مصاحبه هاي خود بر تمکين از قانون تاکيد کردند و اين تمکين را هم بعد از اعلام بررسي صلاحيت ها انجام دادند که بايد از همه آنها بويژه کساني که احراز صلاحيت نشدند، تشکر و قدرداني کرد.  
رهبر انقلاب اسلامي اين رفتار را نشان دهنده ارجحيت و اهميت قانون دانستند و افزودند: ممکن است ما از قانون هم ناراضي باشيم اما تمکين ما در مقابل قانون، موجب فصل الخطاب شدن قانون مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان