تاریخ 1392/03/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
به مناسبت سوم خرداد در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان انجام شد:
تجليل از خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان عمليات بيت المقدس

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در مراسمي با حضور  مسئولان سازمان، فرماندهان  دوران دفاع مقدس  و کارکنان سازمان  به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر از خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان  سازمان دراين حماسه  بزرگ  تجليل شد.  
رئيس سازمان  با عنايت به نقش و اهميت خرمشهر  براي کشور و چشمداشت دشمنان به آن بيان داشت: در طول تاريخ  اين  شهر مهم سه بار توسط عثماني ها،  انگليس و در جنگ تحميلي  توسط رژيم بعثي تسخير شد که آزاد سازي آن باعث  بوجود  آمدن  آن  حماسه بزرگ  و بيادماندني در سال 61 در عمليات غرورآفرين بيت المقدس شد.  
سيد مجيد موسوي با توجه به در پيش بودن انتخابات گفت: با مشارکت حداکثري مردم در انتخابات حماسه  سياسي و توجه جدي به بخش کشاورزي از طريق تداوم طرح توسعه بخش کشاورزي حماسه اقتصادي در بخش نيز محقق  خواهد شد.  
ابوالفضل  حسن بيگي فرمانده قرارگاه حضرت حمزه سيد الشهدا در دوران  دفاع مقدس با اشاره  به نقش  جهادگران استان در اين  حماسه بزرگ گفت: براي نگارش دقيق  و صحيح تاريخ جنگ  و ثبت رشادت ها، در مقابل  خون شهدا  و امام شهدا  مديون هستيم  و بايد استراتژي  امام  و ياران انقلاب در مقابل استراتژي امريکا و ايادي آن براي  براندازي در زمان  جنگ دقيق ارزيابي،  بررسي  و نگارش  شود  و روز شمار دقيق تاريخ  جنگ بايد از زبان مردان  در صحنه باشد  تا خدشه اي  به خاطرات ناب وارد نشود.
وي با تشريح  نقش  جهاد  سازندگي  وقت در دوران دفاع مقدس گفت:  جهاد سازندگي استان عليرغم کوچکي استان با يک قرارگاه  و سه گردان دائمي  نقش  بزرگ و مهمي در قبل ، حين و بعد از عمليات ها داشت  و در حماسه آزاد سازي خرمشهر  تعداد  چهار  شهيد تقديم  انقلاب اسلامي  کرد.  
وي با تشريح  وضعيت دشمن، امکانات و حمايت هاي ابرقدرت ها از او، خرابکاري نيرو هاي  نفوذي و عمل کردن  به عنوان  ستون پنجم دشمن گفت: بعد از تغييرات ايجاد شده در دولت وقت و  بازپس گيري فرماندهاني کل قوا  توسط  رهبر کبير  انقلاب، پيروزي  هاي بزرگ  از جمله  حماسه  آزاد  سازي خرمشهر  قهرمان  به وجود آمد که دشمن 19 هزار  اسير ، بيش از 16 هزار کشته داد و ماشين جنگي  دشمن از کار افتاد که باعث شد دشمنان ايران و حاميان رژيم بعثي براي جلوگيري از پيروزي هاي  بعدي ايران  به تکاپو افتادند اما جمهوري اسلامي ايران روي آرمان ها و ارزش هاي اسلامي پافشاري کرد.  
در پايان اين مراسم  با هدا» لوح  تقدير و هديه از  دو خانواده  شهيد به نمايندگي  از طرف خانواده شهداي عمليات فوق و دو آزاداده  سر افراز  تقدير و تجليل  شد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان