تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بايد دنبال لغاتي بگرديم که ما را از لفظ دولتي خارج کند
افشارزاده: تعهد مي دهم تا نيمه دوم خرداد انتخابات کميته را برگزار کنيم

دبيرکل کميته ملي المپيک گفت: تعهد مي دهم که تا نيمه دوم خرداد ضمن تصويب اساسنامه، انتخابات را هم برگزار کنيم.
به گزارش خبرگزاري فارس، بهرام افشارزاده صبح امروز در جلسه اي که با خبرنگاران در خصوص آخرين روند اصلاح اساسنامه برگزار شد، گفت: از 8 آذر 1390 در سي و هشتمين مجمع کميته ملي المپيک برنامه ريزي کرديم تا اساسنامه را تنظيم کرده و با اشکالاتي که داشت به کميته بين المللي المپيک ارسال کنيم. پس از آن در تاريخ 20 فروردين 91 اجلاسي در کپنهاگ تشکيل شد که در آن اجلاس به مديريت مطلوب اشاره شد که بر همين اساس از ما خواستند تا اساسنامه طبق موارد خواسته شده از جمله اعمال مديريت مطلوب اصلاح شود و ما نيز در همان زمان گروهي را تشکيل داديم و موارد خواسته شده را در هيئت اجرايي مصوب کرديم.
وي ادامه داد: اگر مي خواستيم مانند اساسنامه قبلي عمل کنيم خود به خود با مشکل برخورد مي کرديم چرا که در مجمع کميته بين المللي المپيک بايد تعداد اعضاي غير المپيکي از المپيکي کمتر ميشد. در حال حاضر 26 نماينده فدراسيون هاي المپيکي به همراه 6 المپين در مجمع قرار دارند تا به اين ترتيب مجموع 32 نفر اين اعضا از 31 نفر اعضاي غيرالمپيکي بيشتر باشد.
افشارزاده يادآور شد: با کسر 6 المپين از اعضاي المپيکي و اعضاي غيرالمپيکي مجبور هستيم 12 نفر را از اعضاي غير المپيکي کسر کنيم تا به اين ترتيب تعداد اين اعضا (25 نفر) يک نفر کمتر از اعضاي المپيکي (26 نفر) باشد. حال ما مي خواهيم از اين موضوع دفاع کنيم که بتوانيم به همان شکل قبل تعداد اعضاي مجمع را حفظ کرده و براي آنکه 12 نفر از اعضاي غير المپيکي کم نشوند، نکات لازم را خواهيم گفت و اين موضوع منوط شده است به اجلاس 8 تا 9 خرداد که در سن پترزبورگ براي کشتي برگزار مي شود.
دبيرکل کميته ملي المپيک افزود: در اين خصوص دلايل کافي را عنوان کرد و هر روز در تماس تلفني هستيم. اما يک سري مشکلات وجود دارد که نمي توان آنها را به طور مرتب رسانه اي کرد.
افشارزاده تاکيد کرد: در 12 بخشي که داشتيم از جمله 43 ماده و 56 تبصره، توانستيم تک تک آنها را مرتب و تنظيم کرده و با دلايل به کميته بين المللي المپيک ارسال کنيم که در نهايت اين اشکالات به دو مورد رسيده است که اولين اشکال همين تعداد اعضاي مجمع بوده و دومين آن حضور نمايندگان دولتي در مجمع است.
وي گفت: مواردي که براي ما مهم است را انجام مي دهيم و من همين جا تعهد مي دهم که تا نيمه دوم خرداد ضمن تصويب اساسنامه، انتخابات را هم برگزار کنيم. اساسنامه ما مرتبا ارسال و اصلاح شده و ما به دنبال اين هستيم که بگوييم مواردي که براي IOC  مهم و به تصويب رسيده است در مجمع ما هم به همين صورت مصوب شده است.
وي با تشکر از وزير ورزش در مورد حمايتش از کميته ملي المپيک يادآور شد: از عباسي تشکر مي کنم که گفت چيزي که نياز است از طرف ما بنويسيد و ما هم دخالت نمي کنيم. من هم به کاري که نسبتا به آن آگاهي دارم عمل خواهم کرد. با اين حال معتقدم که ديگر نمي توان زمان کمتري را به اين موضوع اختصاص داد.
به گزارش فارس افشارزاده در ادامه اين نشست گفت: دوشنبه گذشته نامه کامل 4 صفحه اي را براي کميته بين المللي المپيک ارسال کرده و در خصوص دو موردي که مشکل داشتند، توضيحات لازم را داديم. اگر قبول کنند که مواردي که تائيد کردهاند مورد تائيد ما هم هست، مسائل راحت تر حل خواهد شد.
وي افزود: به دنبال حداقل زمان هستيم و اگر بتوانيم تا آخر ارديبهشت کارها را انجام دهيم تا نيمه دوم خرداد اساسنامه مصوب و انتخابات هم برگزار مي شود. امسال مسابقات زيادي در پيش داريم که اين موضوع کار ما را سنگين تر مي کند.
افشارزاده با بيان اينکه احتمالا انتخابات کميته ملي المپيک پس از انتخابات رياست جمهوري برگزار مي شود، گفت: نيمه دوم خرداد از 15 تا 31 خرداد است و مطمئنا در اين تاريخ انتخابات را برگزار مي کنيم. حال اينکه چه روزي باشد، خيلي مهم نيست.
دبيرکل کميته ملي المپيک با بيان اينکه IOC  دخالت دولت در ورزش را قبول نمي کند، در اين خصوص گفت: بايد دنبال لغاتي بگرديم که ما را از لفظ دولتي خارج کند و حتي در اين خصوص راهنمايي هاي لازم را کردند. در حال حاضر مهم تشکيل مجمع است ضمن اينکه تغييراتي که در فدراسيون ها بوجود آمد يک مقدار بازدارندگي به وجود آورد. در حال حاضر هم به دنبال برطرف شدن مشکلات فدراسيون ها بوده و به دنبال اين هستيم که زودتر اساسنامه فدراسيون هايي که تعليق هستند، ارسال شود.
افشارزاده درپاسخ به اين سوال که آيا در خصوص برکناري روساي  فدراسيون ها مشکل خاصي وجود دارد يا خير، گفت: در نامه آخر در اين خصوص اشاره کمتري شده است در حال حاضر بايد دست به دست هم داده و از اين مشکلي که هست، زودتر بيرون بياييم. خود من تا اين اندازه تحت فشار نبودم.
وي با درخواست از خبرنگاران در خصوص اينکه ديگر از امروز مسائل حاشيهاي را رها کنند،ادامه داد: رسانه ها در اين مورد ما را کمک کنند. من از شما مي خواهم کمتر به سراغ افراد رفته و از آنها در خصوص اساسنامه سوال کنيد. از شما مي خواهم سوالاتتان را از من بپرسيد تا به مشکل نخوريد. من حتي از هيئت اجرايي خواستم از اين پس يک نفر پاسخگو باشد.
دبيرکل کميته ملي المپيک اظهار داشت: منشور المپيک و قوانين بين المللي را قبول کرديم و از آن سو به ما احترام مي گذارند. به ما هم بايد اين احترام را بگذارند و احترام را دوطرفه کنيم. در هر صورت جلسه اي که ديروز برگزار شد مثبت بود و قول مي دهم که از 15 خرداد مشکلات حل شود چرا که با تجربه اي که دارم اين آگاهي را به دست آوردم که با چه کساني در تماس باشم و از چه کانال هايي مشکلات را حل کنم. البته آنها با ما عناد و کينه نداشته و يک مقدار مشکلات از ما بود. با اين حال معتقدم تغييرات از زمان شاهحسيني تا عباسي وجود داشته اما مشکلاتي به وجود آمد که بعضا خودمان ايجاد کرديم.
وي افزود: نکته قابل توجه اينکه همين مديريت مطلوبي که از ما خواسته شده است را خود کميته بين المللي المپيک و شوراي المپيک آسيا هم ندارد.
وي در خصوص کم شدن بودجه ورزش در سال 92 گفت: 75 ميليارد تومان را پيش بيني کرده و با جزئيات اعلام کرديم و منتظر جواب هستيم. در حال حاضر به دنبال نتايج مطلوب در دو دوره مسابقات نوجوانان و مسابقات رزمي هستيم و براي مسابقات مهمتر که در سال هاي آينده برگزار مي شود هم تدارک لازم را انجام مي دهيم.
افشارزاده عنوان کرد: ورزش نياز به بودجه دارد، اعزام مي خواهد و بايد تدارک لازم را در نظر گرفت. ضمن اينکه هزينه ها بالا رفته و بليت هواپيما و ارز هم گران شده است.
وي در پايان در خصوص آخرين وضعيت ميزباني رقابت هاي کشورهاي اسلامي گفت: نامه اي را تنظيم و براي شاهزاده فيصل بن ناصر دبير کل کشورهاي اسلامي فرستاديم که آنها با ابراز خوشحالي از پيشنهاد ما براي ميزباني اعلام کردند در حال مذاکره با اندونزي هستيم تا بتوانيم اين رقابت ها را پاييز امسال برگزار کنيم.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان