تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
گزارش سفر کواکبيان به شهرهاي ايلام، کرمانشاه و رشت
دفتر رسيدگي به مشکلات اقليت ها را در دولت ايجاد مي کنم
اگر اصلاح طلبان اجماع نکنند احمدي نژاد ديگري انتخاب مي شود

مصطفي کواکبيان طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه در شهرهاي ايلام، کرمانشاه و رشت حضور يافت و به تبيين برنامه ها و ديدگاه هاي خود پرداخت.
دبير کل حزب مردم سالاري، روز چهارشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه ايلام اظهار داشت: دولت خود را دولت اخلاق نامگذاري کرده ام و همين عامل وجه تمايز با ديگر دولت ها خواهد بود که در اين راستا برنامه هاي مختلفي دارم.
وي بيان داشت: براي پيشرفت کشور 50 برنامه مختلف در زمينه سياسي، اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي، اداري، زيربنايي دارم که اين برنامه بر اساس چشم انداز 1404 و برنامه پنجم توسعه تدوين شده است که با همکاري مردم عملياتي مي شود.
وي افزود: ما سه سند فرادستي از قبيل قانون اساسي، سند چشم انداز 1404 و برنامه پنج ساله پنجم را داريم و براساس اين سند اولويت هاي خود را تعيين کرده ايم.
کواکبيان اظهار داشت: ما در تحقق اسناد فرادستي 50 برنامه داريم که شامل حوزه هاي اقتصادي 12 برنامه، در حوزه سياسي 10 برنامه، حوزه فرهنگي 8 برنامه، بين الملل 5 برنامه، حوزه اداري 5 برنامه، حوزه اجتماعي 5 برنامه و امور کلان و زيربنايي 5 برنامه هستند.
کانديداي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با اشاره به برنامه هاي فرهنگي خود گفت: راه اندازي تلويزيون خصوصي از برنامه هاي جدي ما در زمينه فرهنگي است، چرا که بايد به بخش خصوصي در اين زمينه اعتماد کرد تا آزادي بيان و نشر مطالب مردم به صورت انحصاري نباشد.
کواکبيان عنوان کرد: سال حماسه سياسي و اقتصادي يعني پيشرفت در اقتصاد و خدمات رساني و همه بخش هاي مختلف جامعه که بايد همه در راستاي شعار رهبري گام بدارند.
وي افزود: دولت من دولت اخلاق خواهد بود که من برنامه هاي خود را در کلمه اخلاق خلاصه کردم که عبارت است از: «الف اول آن به معناي اقتصاد و پيشرفت، خ به معناي خدمت بي شائبه، لام به معناي لغو تحريم هاي بين  المللي، الف دوم به معناي اصلاحات همه جانبه و قاف آن به معناي قانونمداري مقتدرانه است.
نامزد رياست جمهوري عنوان کرد: دو دولت اخلاق علاوه بر توجه مسائل معيشت و مالي مردم به امور معنويت و اخلاق و عدالت در جامعه نيز توجه مي شود و اميدواريم در اين راستا يک الگو در کشور باشيم.
وي عنوان کرد: هر چقدر جامعه با اخلاق تر باشد عدالت در آن بيشتر اجرا مي شود پس بايد به سمت تروج اخلاق و معنويت در جامعه باشيم تا بتواينم به مردم بهتر خدمت کنيم.
وي افزود: مردم براي انتخاب نامزد مورد نظر خود اول تمام گفتار و برنامه هاي کانديدا را مطالعه کنند و بشنوند و بعد انتخاب کنند چراکه جامعه ما يک جامعه کاملا آزاد است و مردم حرف اول را مي زنند.
کواکبيان عنوان کرد: دانشجويان و دانشگاه به عنوان عاملي مهم و تاثيرگذار در انتخابات بايد مرجع فکر در جامعه باشند و مردم را در انتخاب اصلح کمک کند.
وي اظهار داشت: در راستاي شعار رهبري مبني بر حماسه سياسي، همه اقشار بايد حضوري پر رنگ در انتخابات داشته باشند تا اين شعار مهم تحقق يابد و حکومت يک امانت است که مال مردم است نه متعلق به يک فرد يا گروه.
کواکبيان شامگاه چهارشنبه نيز در يک اجتماع مردمي در محله بهار کرمانشاه که به دعوت يکي از احزاب اصلاح طلب برگزار شد با ابراز خرسندي از حضور در کرمانشاه به شعار سال اشاره کرد و گفت: انتخابات مظهر حماسه سياسي بوده و مردم با حضور جدي در آن سرنوشت کشور را رقم خواهند زد.
وي افزود: در انتخابات پيش رو بايد رساندن وضعيت کشور از وضعيت کنوني به وضع مطلوب مد نظر قرار گرفته و مردم فردي اصلح را در جهت تحقق اين امر انتخاب کنند.
اين جمله که رئيس جمهور آينده از قبل تعيين شده غلط است و تنها موجب تضعيف روحيه مردم خواهد بود و در واقع اينگونه نيست.
وي افزود: تک تک آراي مردم در انتخاب رئيس جمهور آينده مهم بوده و بايد همه در انتخابات شرکت کنند.
کانديداي احتمالي رياست جمهوري بر اجماع کانديداهاي اصلاح طلب تاکيد کرد و گفت: همان گونه که قبلا هم گفته ام اگر خاتمي بيايد ديگر طرح مناسک را اجرا نمي کنيم و همه اصلاح طلبان بر روي وي اجماع خواهيم کرد.
وي افزود: حکومت امانتي است که به دست مسئولين است و از جانب مردم به آنها رسيده و بايد حفظ و نگهداري شود.
وي گفت: هر راهي که دولت احمدي نژاد را تغيير دهد پيش رو مي گيريم.
وي تصريح کرد: هدف ما تخريب دولت نيست، دولت گذشته خدماتي نيز داشته اما وضعيت و شرايط را به بدترين شکل ممکن کشاند.
کواکبيان با بيان اين که دولت بايد عدالت و معنويت را در جامعه حاکم کند، افزود: تا بخواهيد در دولت گذشته تخلف و بي قانوني رخ داده و قرار نبود با رشوه و رانت خواري کار مردم حل شود.
دبير کل حزب مردم سالاري ادامه داد: کشور ما مدعي حل مسائل معنوي علاوه بر مسائل معيشتي است و الگوي اخلاق و معنويت را بايد در جامعه پياده کرد.
وي افزود: رئيس جمهور ما وقتي راي مي آورد در برابر قرآن سوگند ياد مي کند که خود را وقف مردم، کشور، اخلاق و معنويت کند.
کواکبيان با اشاره به بحث يارانه ها گفت: اجراي هدفمندي يارانه ها صحيح نبوده و به گفته مجلس کفگير ته ديگ خورده است.
وي گفت: دولت بدترين ضربه را به توليد کشور زد و شهرک هاي صنعتي به سوله تبديل شده است.
کانديداي احتمالي رياست جمهوري گفت: هم اکنون چهار و نيم ميليون دختر ازداوج نکرده بيکار وجود دارد و رقمي دو برابر اين نيز پسرهاي بيکار و ازدواج نکرده اند و دولت تنها مدعي 4 تا 5 ميليون بيکار بوده و با ايجاد اشتغال 2و نيم ميليون نفر در سال قابل حل است.
وي افزود: دولت مدعي اجراي عدالت است ولي به جاي اين که طبقات فرودست جامعه را بالا بکشد طبقات متوسط را نيز سرکوب و به پايين کشيده است.
عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اين که دولت آينده بايد دهک هاي متوسط و فرو دست جامعه را بالا بکشد، افزود: دولت کنوني علمي برخورد نکرده و تخصص ويژه اي در اخراجي ها دارد به نحوي که گاهي وزير را در هوا مي زند.
وي ادامه داد: در علم اقتصاد هر يک دلار وارادات به منزله از دست رفتن يک شغل است به صورتي که هم اکنون جانماز چيني هم وارد مي شود.
کواکبيان با تاکيد بر اين که اگر در مسائل اقتصادي علمي برخورد شود سرمايه گذاران نيز از سرمايه گذاري پشيمان نخواهند شد، گفت: در دولت آينده کارت اعتباري يارانه نقدي براي خريد کالا به مردم ارائه خواهيم داد.
وي بر مديريت ارز تاکيد کرد و گفت: در هر دولت نسبت به ساير دولت ها روند افزايش دلار روندي دو برابري بوده و اين روند در دولت احمدي نژاد به صورت شگرفي تغيير کرد و بازار را شوکه کرد.
وي افزود: در تغييرات و مشکلات اقتصادي تقصير را گردن جمشيد بسم الله انداختند، مگر مي شود يک فرد کل سيستم بازار ايران را تغيير دهد؟ وي 70 درصد ناکارآمدي اقتصادي را دولت دانست و گفت: تنها 30 درصد از مشکلات اقتصادي در نتيجه تحريم ها بوده است و عوام فريبي درست نيست.
کواکبيان در خصوص مذاکره با آمريکا و ايجاد روابط با آمريکا گفت: در صورت کسب اجازه از سوي مقام معظم رهبري 6 ماهه اين روابط را ايجاد خواهيم کرد.
وي افزود: شوراي عالي امنيت ملي، عالي ترين تصميمات کشور را گرفته و رياست آن يعني رئيس جمهور بايد آن را به تاييد رهبري نيز برساند.
در اين مراسم يکي از وکلاي پايه يک دادگستري درباره حقوق اقليت هاي مذهبي سوال کرد که کواکبيان در پاسخ به وي گفت: حقوق انساني هر کس بايد برابر معيارهاي حقوق بشر رعايت شده و با توهين هاي رسانه اي و ساير موارد نقض حقوق اين افراد برخورد واقعي صورت گيرد.
وي گفت: رئيس جمهور آينده بايد دفتري را براي مشاوره و مخصوص رسيدگي به رفع مشکلات اقليت ها راه اندازي کرده و به رفع مشکلات اين افراد بپردازد.
کانديداي احتمالي رياست جمهوري افزود: نگاه ما و آموزه هاي ديني، خيلي نگاه بزرگي بوده و سليقه هاست که تنگ نظرانه بوده است.
کواکبيان افزود: تمام اقوام و مذاهب در کشور ما نه تنها تهديد نبوده بلکه فرصتند، کشورهاي ديگر از نداشته ها استفاده کرده و ما از داشته ها استفاده نمي کنيم.
کواکبيان همچنين گفت: تقويت تشکل هاي دانشجويي از جمله برنامه هاي آينده من بوده و در واقع ذات مردم سالاري بايد در کشور ما تقويت شود، چرا که دموکراسي واقعي در ذات اسلام نهفته است.
وي افزود: نماينده مجلس با ترس از رد صلاحيت نبايد سکوت کند و مقام معظم رهبري در راس تعامل است. کواکبيان ادامه داد: رئيس جمهور اين نظام بايد در خط رهبري بوده و اگر ساختار اشکال دارد راهکار در قانون اساسي ارائه شده است.
اين کانديداي احتمالي رياست جمهوري گفت: تا زماني که سند ملي و ميثاق ملي وجود دارد بايد کانديدا شويم و اگر تصميمات براساس ساختار و خطوط قرمز رهبري رعايت شود تعامل با ساير کشورها ممکن خواهد بود.
وي افزود: حتما تلاش مي کنم مير حسين موسوي و کروبي آزاد شوند و براي اين امر حتما از رهبري کسب اجازه خواهم کرد.
مصطفي کواکبيان شامگاه پنجشنبه هم طي يک ديدار مردمي در رشت با اعلام اينکه هرکشوري که با آمريکا رابطه برقرار کرد قرار نيست نوکر آمريکا باشد، افزود: روس ها بيشترين تضاد منافع را با آمريکا دارند اما رابطه شان برقرار است و از طرفي هم اکنون 80 ميليارد دلار موازنه تجارت خارجي چيني ها با آمريکاست مگر چيني ها نوکر آمريکا شدند. و
ي همچنين بدترين نوع مذاکره را "باخت - باخت " و بهترين نوع مذاکره "برد - برد" دانست و اظهار داشت: نظام بايد بحث  هاي جدي تري با آمريکا داشته باشد و با حفظ عزت و مصلحت ريشه خصومت ورزي آمريکا را از بين ببرد.
دبيرکل حزب مردم سالاري کشور گفت: اسرائيل بايد نابود شود اما طريق نابوديش لشکر کشي و نظامي نيست.
وي در ادامه با اعلام اين که ايران منافع مهم و راهبردي در سوريه دارد بايد اين منافع را حفظ کرد، افزود: جمهوري اسلامي تاکيدي بر شخص بشار اسد ندارد.
کواکبيان اظهارداشت: برخي افرادي که در داخل کشور سوريه هستند با بشار اسد مخالفند اما اسلحه از هيچ کشوري نگرفته اند و غير مسلح هستند. بايد با اين گونه افراد وارد گفت و گو شد تا مشکلات رفع شود.
وي با بيان اين که تنها کانديدا در اين دوره رياست جمهوري داراي مدرک تحصيلي دکتري علوم سياسي و دانش آموخته علم روابط بين الملل است، تصريح کرد: از 14 سالگي وارد مبارزه با نظام طاغوت شده است، سه بار قبل از انقلاب از سوي ساواک دستگير و پرونده من را به دادگاه اطفال فرستادند.
نماينده سابق مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: قبل از اين که هر نهاد تشکيلاتي سياسي در کشور شکل بگيرد در سمنان گروه "الخمينيون " تشکيل داده و با داشتن 17 سال سن، رهبري اين گروه را برعهده داشته است.
وي با اشاره به اين که ويژگي هاي يک رئيس جمهوري مردمي را دارد، افزود: با تدبير جمعي، قانون پذيري و برنامه مي توان به درستي در سطح کلان امور مملکت مديريت کرد. کواکبيان با تشريح اينکه براي دستيابي به ثبات اقتصادي جلوگيري از رشد نقدينگي، جلوگيري از واردات (کمر اقتصاد را شکسته است) و کنترل بازار ارز ميسر است، بيان داشت: يک دلار واردات به هر کشوري به منزل حذف يک فرصت شغلي در آن کشور است.
وي همچنين با اعلام اين که در طول هفت سال گذشته دولت 700 ميليارد دلار از محل فروش نفت درآمد کسب کرده است، گفت: اين رقم برابري مي کند با کل دلارهاي که بعد از انقلاب در کشور از محل فروش نفت به دست آمده است.
نامزد يازدهمين دوره رياست جمهوري افزود: اين منابع از سوي دولتمردان به خوبي مديريت نشده و به عبارتي بيت المال حيف و ميل شده است. وي با عنوان اين که در طول سه ماه 65 تا 70 درصد ارزش قيمت پول کشور پائين آمد، اظهار داشت: حتي افغاني ها هم ريال ايران را قبول ندارند و خواستار دريافت حقوق به دلار هستند.
کواکبيان تصريح کرد: در اکثر شهرک هاي صنعتي کشور فقط سوله ساخته شده است، از تجهيزات و توليد خبري نيست و از سوي بسياري از پيمانکاران از دولت 70 تا 80 هزار ميليارد تومان پول طلب دارند.
وي ادامه داد: پايان دولت مير حسين موسوي هر دلار 160 تومان، پايان دولت هاشمي رفسنجاني هر دلار 400 تومان و در پايان دولت خاتمي هر دلار 800 تومان بود اما در پايان دولت احمدي نژاد هر دلار به سه هزار و 500 تومان رسيده است.
عضو سابق کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اقتصاد نبايد دستوري و بخشنامه اي باشد، گفت: اقتصاد علم است.
کواکبيان با بيان اين که اصلاحات مساوي با براندازي نيست بلکه از براندازي جلوگيري مي کند، اظهار داشت: با اصلاحات مشکلات سامان مي يابد تا کشور در ورطه براندازي نيفتد.
وي بر لزوم احياي اصل هشتم قانون اساسي تاکيد کرد و بيان داشت: امر به معروف و نهي از منکر دامنه وسيعي دارد.
نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: دانشجويان، مطبوعات، احزاب و همه مردم بايد احساس امنيت داشته باشند تا بتوانند انتقاد خود را به راحتي بيان کنند اگر اين گونه شد ديگر کسي جرات تخلف، پيشنهاد رشوه، اختلاس و غيره را نخواهد داشت. وي در ارتباط با اينکه نامزد رياست جمهوري بايد سابقه اجرايي داشته باشد، افزود: در اصل 115 قانون اساسي نيامده رئيس جمهور بايد سابقه وزارت و اجرا داشته باشد اما مدير و مدبر بودن آمده است.
کواکبيان با عنوان اينکه مديريت جوهر مي خواهد، افزود: من 11 سال 11 کنگره حزبي را سر موقع در اين کشور برگزار کرده ام در شرايطي که حزب اصلاح طلب هم بوده است.
وي به گوشه اي از مديريت خود اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاري کنگره حزبي در شرايطي بوده که خيلي ها توقيف شده بودند، خيلي ها هم نتوانستند ادامه کار دهند و حتي در سال 88 هم به عنوان يک حزب اصلاح طلب کنگره برگزار کرديم.
دبيرکل حزب مردم سالاري کشور با تاکيد بر اين که اداره يک حزب در اين مملکت کمتر از اداره هيئت دولت نيست، گفت: مديريت يعني از هيچ همه چيز بسازيد. وي در ادامه با بيان اينکه روزنامه هاي اصلاح طلب با ذربين واو به واو خوانده مي شود، افزود: من مديريت دو روزنامه را بر عهده دارم و تاکنون 27 بار برايم دادگاه تشکيل شده و در تمامي اين دادگاه تبرئه شده ام.
کواکبيان با اعلام اين که اصلاح طلبان بايد با هر منطقي از قبيل نظرسنجي، حکميت و غيره اجتماع کنند، افزود: اگر اجماعي صورت نگيرد احمدي نژاد ديگري انتخاب خواهد شد.
وي ادامه داد: طرح وحدت ملي هاشمي رفسنجاني هر چند دلسوزانه است اما اجراي اين طرح در شرايط کنوني امکان پذير نيست و از طرفي هاشمي نقش تعادل بخشي خود را در عرصه سياسي به ويژه در بين اصولگرايان از دست داده است. نامزد يازدهمين دوره رياست جمهوري در پاسخ به سئوالي مبني بر اين که خاتمي چرا وارد صحنه انتخابات نمي شود، يادآورشد: خاتمي راضي نيست با نظام چالشي داشته باشد به همين دليل وارد صحنه انتخابات نشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان