تاریخ 1392/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل فني و حرفه اي استان سمنان خواستار شد :
استفاده حداکثري از آموزش هاي فني و حرفه اي در زندان ها

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
محمودي مدير کل فني و حرفه اي استان سمنان در حاشيه بازديد از زندان شاهرود گفت: استفاده و بهره گيري حداکثري از آموزش هاي فني و حرفه اي در زندان ها از جمله اهداف سازمان آموزش فني و حرفه اي است.
به گزارش روابط عمومي اداره کل زندان هاي استان سمنان به نقل از روابط عمومي زندان شاهرود، محمودي پس از بازديد از کلاس ها و اماکن آموزشي زندان خاطرنشان کرد: استفاده حداکثري زندانيان از فضاهاي آموزشي بر تنوع رشته هايي که از بازار کار مناسبي برخوردار است، افزوده است.
وي پس از بازديد از کارگاه هاي توليدي منبت و خياطي  ضمن تشکر از اهتمام و تلاش رييس زندان و همکاران وي تصريح کرد: علاوه بر ايجاد اشتغال در اين کارگاه ها امکان آموزش هاي استاد شاگردي نيز که بسيار ارزشمند مي باشد، مهياست.  
همچنين با حضور رياست اداره فني و حرفه اي شاهرود کلنگ احداث گلخانه در زندان به زمين زده شد.
اميد کهربائي رييس زندان شاهرود با اعلام اين خبرافزود: در راستاي تحقق اجراي تفاهم نامه همکاري فيمابين زندان و اداره فني و حرفه اي شاهرود با هدف ايجاد اشتغال و حرفهآموزي مددجويان با حضور رييس اداره فني و حرفه اي کلنگ احداث گلخانه در زندان به زمين زده شد.
وي در ادامه تاکيد کرد: حرفه آموزي و اشتغال زائي از سياست هاي مهم و راهبردي سازمان زندان ها در جهت کاهش آسيب رفتارهاي پرخطر در داخل زندان ها بوده و نيز سبب ايجاد منبع درآمد اقتصادي و بازگشت مددجويان به زندگي شرافتمندانه پس از آزادي خواهد شد.
کهربايي خاطرنشان کرد: در آينده نزديک اين گلخانه در زميني به مساحت يکصد مترمربع احداث گشته و مددجويان داوطلب با چگونگي پرورش گل هاي تزئيني و آپارتماني آشنا خواهند شد.
رئيس زندان شاهرود همچنين افزود: آن دسته از زندانياني که در آزمون مربوطه موفق به کسب نمره قبولي شوند از سوي اداره فني و حرفه اي گواهينامه مهارت دريافت خواهند کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان